| alexafetitadolce a întrebat:

Ce fac daca iubesc un baiat si el nu stie?

6 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Pai ai 2 variante.acum depinde d situatie p care o alegi.
1. ori taci si pastrezi totul pentru tine.asta nu e bine.eu una nu sunt d acord cu asta.nu mi se pare corect nici fata d tine, nici fata d acea persoana sa pastrezi totul pentru tine. d tacut nu poti tacea la nesfarsit.la un mom dat el va afla d ceea ce simti tu pentru el si atunci poate va fi prea tarziu. poate iti va reprosa faptul ca nu i-ai zis mai devreme, deoarece poate, daca ziceai ceva, aveati vreo sansa. daca vei tacea mai tariu o sa iti para rau ca nu ai facut tot ce ai putut ca sa fi impreuna cu el.mereu te va urmari intrebarea:ce ar fi fost daca i-as fi zis? nu cred ca e bine sa regereti ceva, d asta nu sunt d acord cu aceast varianta.
2.ai putea sa ii dai d inteles si sa ii zici in fata ca il iubesti.incearca sa te apropii d el in primul rand ca si amica, incearca sa fi prima data prietena lui, nu direct iubita. p parcurs poti sa ii dai d inteles prin diferite semne ca pentru tine inseamna ceva mai mult decat un prieten.si cand zic "diferite semne", ma refer la faptul ca te-ai putea apropia putin mai mult d el decat la un amic obsnuit, ma refer la anumite atingeri, la anumite priviri. daca nu intelege semele atunci ar fi timpul sa ii zici in fata.nu ii arunca in fata ca il iubesti d parca ar fi un repros. zi-o cu calm si vezi ce zice el. daca si el se apropie d tine si raspunde acelor priviri si atingeri inseamna ca si el te place. daca ii zici in fata ceea ce simti si el te refuza atunci nu cred ca meritasa mai insisti, deoarece iti vei face mai mult rau singura. oricum e un risc p care trebuie sa ti-l asumi in mom in are ii zici in fata ce simti pentru el.trebuie sa fi pregatita si pentru un refuz, dar nu uita ca cine nu risca nu castiga.

| Азбука a răspuns:

Da-i de stire.

| Narfundo a răspuns:

Iti bagi degetu-n piz.

| Rukhsandra a răspuns:

I spui ca ti la el

| alone a răspuns:

Ii spui u sau faci in asea fel incat sa afle poate si el simte ceva pentru tine dar e timid si nu zice nim

| Didy_4281 a răspuns:

Incerci sa ii arati ca il placi si il intrebi daca si el te place. darnu fii prea disperata