| Sapphire a întrebat:

Ce facem cu baietii timizi la intalniri fetelor? Cum ar trebui sa procedam astfel incat sa ii facem sa se simta bine in prezenta noastra, sa nu se sperie de noi?
A 2a problema ar fi urmatoarea: Cum ne dam seama daca un astfel de baiat ne face ochi dulci?

Răspuns Câştigător
| miamouse a răspuns:

Pai, si eu sunt destul de timida si ma simt bine in prezenta persoanelor amuzante, care ma fac sa rad. Adica, sa nu fie cineva cu fite, care sa comenteze si sa te judece. Incearca sa-i spui o gluma, sau sa-i povestesti ceva penibil care ti s-a intamplat. Astfel se va relaxa, va avea mai multa incredere in tine si va incepe si el sa iti povesteasca happy
Hmmm...Baietii timizi nu preau au curaj sa abordeze o fata, asa, direct. Ei vor incerca sa ii atraga atentia prin felul in care se comporta. Spre ex., se uita la tine iar daca privirile vi se intalnesc isi muta repede ochii ori, ca din intamplare apare in barul/clubul pe care il frecventezi. Baietilor timizi le este teama sa nu fie respinsi asa ca tu trebuie sa fi cea care face primul pas si sa il faci sa aiba incredere in tine.
Sper ca am fost de ajutorwinking
XOXO

2 răspunsuri:
| claudiu123 a răspuns:

Miamouse a dat un rasp bun sincer dupa ce ai zis ma consider baiat timid laughingmai ales la faza "se uita la tine iar daca privirile vi se intalnesc isi muta repede ochii " nu abordez o fata direct big grin si mie imi plk de o fata si... facem glume radem impreuna ba chiar uneori stam singuri si povestim fara NIMENI care sa nu deranjeze dar daca ne vede vreun prieten de'al meo imi zice ooo. claule esti cu cutare?smug eu i'am spus ca o plac dupa ce m-a rugat de N ori sa ii zic de cine imi plk si i'am zis acum mie teama sa ma respinga dar... big grin asta e

| bestia a răspuns:

Poate ca daca i-ati acorda atentie si lui, si nu ati mai vorbi numai despre voi, pasiunile voastre, vietile voastre tumultoase, s-ar deschide treptat.