| BlackDice a întrebat:

Ce faci atunci cand inima simte ceva, iar ratiunea iti spune altceva?

Răspuns Câştigător
| Roxana121 a răspuns:

Sunt deakord cu Madlena.Inima vrea prea multe, de fapt vrea ce nu se poatebig grin daca ar fi sa iti asculti inima faci alegeri gresite DESEORI, DE aceia eu aleg ratiunea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxana121):

Aceea*

15 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Asculti ratiunea ca inima de multe ori greseste.

| Ana_4223 a răspuns:

Incerci sa le impaci intr.un fel sau altul pe amandoua ca trebuie sa fie macar o solutie

| LolaLollita a răspuns:

Stii cum se zice: Cand ti se umple inima, ti se goleste creierul.

| MaliciousDeath a răspuns:

E mai bine/usor sa-ti conduci viata dupa simple impulsuri,... dupa ce-ti dicteaza "inima". Adica mai bine regreti ca ai facut ceva, decat sa regreti ca n-ai facut nimic.Macar stii c-ai incercat.
Nu stiu daca m-ai inteleslaughing, dar eu incerc din greu sa las ratiunea la o parte din viata mea.Ma omoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai dreptate ficatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculti ratiunea...

| Zeflemitoarea a răspuns:

Inima este un organ. Un organ. straight face

| Hikarie a răspuns:

Gandeste-te la cea ce vei castiga si la cea ce vei pierde. Daca consideri ca nu vei pierde nimic atunci urmeaza-ti inima, daca ai anumite indoieli atunci asculta de ratiune.
Gandeste-te bine.

| ElectroAngel a răspuns:

Iti asculti inimawinking

| Tobbyas a răspuns:

Intotdeauna sa iti asculti inima, chiar daca ratiunea se impotriveste

| Xenya a răspuns (pentru Tobbyas):

Si daca inima iti spune sa te indragostesti de o persoana care este casatorita, tot nu iti asculti ratiunea care spune ca nu este bine?

| carelululu a răspuns:

Asculti inima

| MADLENAcandy a răspuns:

E o intrebare capcana, dar eu o iau dupa ratiune.happy

| SkyDiavlos a răspuns:

Iti Asculti inima!