| stef1290 a întrebat:

Ce fel de baiat vrea o fata langa ea? Fete sunt mai atrase de baieti cu muschi?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atractia fizica este involuntara,inconstienta ia se petrece la nivel de subconstient,desi nu stim ceea ce ne atrage e un mister,ceea ce ne atrage e spontan in cateva milisecunde,dar stim ca exista niste trasaturi
Inaltimea sa fi inalt ca barbat, indiferent de cultura femeile prefera barbati inalti
Fata simetrica =indiferent de cultura preferam fetele simetrice iar femeile fetele simetrice late masculine
Bratele musculoase sunt o preferinta o trasatura universala e bine sa bine sa bagi culturism sa ai bratele mari
faza cu burtica fetelor nu le place obezi cu burta mare, desi conteaza fara burtica e nu trebuie chiar patratele dar nici cu burta

in concluzie fetele una spun alta fac, pentru ca nu noi decidem de cine suntem atrasi, asociem frumustea cu inteligenta, personalitatea pozitiva, de aici si mitul cum ca conteaza sufletul
recomand o carte https://www.scribd.com/document/351269981/Paradigma-pleistocenului
cand ai timp sa o citesti, repet cu cat stai mai mult dupa o fata cu atat nivelul tau de atractie fata de ea e mai mic, adica daca vezi ca nu te vrea ca iubit dupa o luna e semn ca nu e atrasa de tine, in fapt asta se poate vedea de la prima intarnire, zambetul, conversatia deschisa plus multe alte aspecte

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca fizic da, dar daca are muschi si nu are altceva degeaba.

| Ralukafay a răspuns:

Nu e neaparat ca un baiat sa aiba muschi ca o fata sa fie atrasa de el,adica frumusetea sta in ochii privitorului.O fata poate fii atrasa de un baiat si prin simplitatea lui,prin sinceritatea lui,prin bunatatea lui,poate fii atrasa de el si daca are un caracter frumos,un vocabular frumos si bogat, un suflet bun, daca are cei sapte ani de acasa, daca e respectuos, etc.Pe o fata nu o atrage numai muschii unui baiat, ci si felul cum vorbeste, cum se comporta...

| RAY a răspuns (pentru Ralukafay):

Prima impresie cand cunosti un baiat nu tine de caracterul lui sau de ce vocabular frumos are,suflet bun, sapte anii de acasa, astea sunt povesti, cand vezi un baiat te atrage fizicul lui prima oara, ca daca te respinge fizicul lui numai ai chef de al cunoaste
una e cand vezi acest barbat http://assets.sport.ro/......_size8.jpg
alta e cand il vezi pe asta http://cdn.quotesgram.com/......d-Boys.jpg
sa numi spui tu mie ca ai prefera pe ala urat ca are un suflet frumos, de asta toate sunteti topite dupa badboys, curvari ca sunt urati cu caracter frumos

| Ralukafay a răspuns (pentru RAY):

Eu nu am zis ca pentru mine nu conteaza fizicul, dar nici nu am cum sa ma uit dupa unul care arata bine si are un vocabular spurcat.

| RAY a răspuns (pentru Ralukafay):

Nu e vorba dupa ce te uiti, e vorba ce simti cand vezi un om, atraxtie sau respingere

| Dovahkiin28 a răspuns:

Ca sa atragi o fata trebuie sa stii in primul rand sa vorbesti cu ea. Nu stiu ce sa zic de muschi dar sigur sunt atrase si de ei, dar cum spuneam, nu asta conteaza cel mai mult. Si chiar si ca infatisare, nu trebuie sa fii neaparat frumos sa te placa o fata, dar nici sa ai 100 de kg si o fata de zici ca ai scos cuie cu ea.