| Ager1977 a întrebat:

Intrebare pentru fete!
E suficient pentru voi ca un băiat să fie frumos!?
Am intalnit mulți băieți chipeși...dar proști de dau prin gropi și totuși fetele sunt atrase!

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

O sa raspund si eu, ca fetele oricum nu or sa stie sa spuna mecanismul. Frumusetea este proba eliminatorie dar nu suficienta pentru o relatie serioasa. Conteaza si celelalte calitati dar daca nu arata atractiv, ele nu vor mai vrea sa afle ce calitati mai are acela, deci conteaza abia daca proba fizicului s-a trecut. Si hai sa nu ne mai mintim ca nu conteaza frumusetea. In trecutul indepartat barbatii pe care acum ele ii vad frumosi, erau puternici, bazati, ofereau protectie familiei, as ca ele sunt programate sa fie atrase de barbati ce inspira acele calitati, si cum figurile astea atractive inspira acele calitati, de aia ele sunt atrase, mai putin conteaza ca prosti ca neprosti, asta nu se afla in lista de chestii care contau la vremea aia pentru criterii de selectie. Si cum noi nu am evoluat pe partea asta, asta e rezultatul. De aia multe fete plac golanei, smecheri, de ne miram "ce a vazut la derbederul ala?", ca au fata de barbati bazati, puternici. Deci pentru distractie ajunge frumusetea, pentru o relatie serioasa nu ajunge asa cum am zis, dar ele fac relatie cu ei si iese ce iese, fac pentru ca de ceilalti nu sunt atrase orice calitati ar avea, si deci nu poti face relatie cu cineva care nu te atrage. Cred ca acum ati inteles despre ce e vorba. Aveti intrebari, puneti.

35 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa te rogi de ele ca sa-ti gasesti partenera altfel ramai uitat in lumea larga. Rugatul nu consista asa mult in insistenta dar zici 1 data daca e interesata te va cauta altfel nu merita sai obtii atentia fiind insistent.

| Adry05 a răspuns:

Nu laughing) mi-au scris băieți care arătau chiar bine dar erau plictisitori sau proști, nu aveau mai nimic de zis și mi-a trecut orice fel de atracție provenită de la fizic

| RAY a răspuns:

Hey,prima impresie este aspectul fizic indiferent de sex,prima oara vezi aspectul omului cum arata,iar raspunsul este involuntar,este un om placut fizic sau nu este, in momentul cand iti place de om la fizic i dai o sansa, si vrei sa petreci mai mult timp cu acel individ, aici apare atractia sexuala,dar daca nu il placi de ce sa iti pierzi timpul,din motive materiale,de compromis, sa il ti pe post de catelus, zona prieteni dar nicidecum sa fie iubitul tau, nici vorba, degeaba intrebi fetele ca e timp pierdut, ele mereu fac opusul a ceea ce spun, daca le privesti trecutul vezi asta dar ele tot singure se mint ca nu conteaza, bine e si faza de imagine buna pe internet

| RAY a răspuns:

Nu conteaza acum, cand am vb cu ea, mi-a spus ca fizicul conteaza si cand vb cu cineva pe internet

| Mosotti a răspuns:

Fanica, mereu cei care si-au pierdut frumusetea zic ca nuuu conteaza frumusetea, dar la tinerete toti umbla dupa asta, si fara asta nu mai stau la discutii, hai sa fim seriosi. Mai zic ca nu conteaza frumusetea si cei tineri care nu o au si nu pot avea parte de ea, isi construiesc o lume a lor ca ar conta doar ce ei au adica celelalte calitati, dar nu se vor alege decat cu cineva de nivelul lor fizic dar care nu ii implineste. Aratati-mi mie barbat sau femeie frumoasa care nu sta cu cineva la fel de frumos! Cum dracu aia spun mereu ca frumusetea conteaza?! Ptr ca o au si o vor avea la partener. Doamna Fanica, la tinerete daca un barbat nu va atragea fizic, nu mai stateati de vorba cu el. Dar ati uitat sau va faceti ca ati uitat. Depinde si cum ati aratat. Iar femeile care zic "aaa, m-a atras inteligentam, comportamentul, ori mint, ori nu si-au dat seama ca intai la nivel inconstient l-a validat fizic intai. Asta o pot arata oricand, luam una frumusica si zic ca x si y sunt inteligenti, stiu sa se poarte, au haine bune dar sa fie din aia neatractivi fizic, sa vedeti ce se intampla, nici nu vrea sa ii cunoasca macar. Deci hai sa vedem adevarul, asta e natura umana.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| Dalmore a răspuns:

Pentru unele e suficient să li se ofere atenție, complimente, timp, nu neapărat timp de calitate, complimente reale (altele decât "printzii frumi" etc) și atenția unui om de la care au ce învăța. Sunt oameni și oameni. Nu au rost generalizările. Pentru nimeni nu e suficientă doar carcasa. Nici nu înțeleg la ce te referi "prosti de dau prin gropi". Prostia e relativă. Poate sunt atrase de alte calități pe care nu le vezi tu privind din unghiul asta mic și invidios.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

In niciun caz.
N-are sens frumusetea, daca ma face de rusine cand iesim pe strada.

| RAY a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Da parca alta data spuneai ca conteaza si fizicul, acum numai conteaza

| eckblume a răspuns:

Pentru mine nu e suficient. Crezi ca o persoana inteligenta poate suporta mult timp un prost? De asemenea, poate sa fie inteligent si sa se comporte grobian. Nu as sta cu un astfel de baiat. Dispare toata atractia daca e nesimtit, nu stie sa se exprime, e agresiv etc.
La prima vedere observi aspectul fizic, dar nu e fundamental intr-o relatie. Stiu eu niste tipi frumosi si inteligenti. Crede-ma: sunt insuportabili. Caracterul conteaza mai mult pentru mine. Frumusetea e trecatoare, iar ce vad eu frumos, tu poti vedea urat.

| acerr a răspuns:

Well,
o proasta cauta un prost
un baiat inteligent cauta o fata destepata
asa merge.

| Clytia a răspuns:

Nu e nici pe departe suficient. Pun mult mai mult preț pe caracter, comportament, mentalitate.

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Ce chestie, cand am vb cu tine ai spus altceva, ce se schimba omul

| Clytia a răspuns (pentru RAY):

Ai interpretat tu altceva. Ți am zis că da, mă uit și la fizic, contează și acela într-o oarecare măsură, dar nu m-aș uita niciodată la un băiat frumos și prost.

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Nu ai spus asta, ai spus si sa vorbim aici pe discord trebuie sa te vad cum arati, ai fost prima care mi-a spus asa ceva, cum sa ceri poza cand vb cu un om pe discord

| Clytia a răspuns (pentru RAY):

Tu ai fost primul care a cerut poze, omule. Și pozele n-ar fi nimic în comparație cu ce ai cerut tu... Auzi la el, sex virtual... laughing
Așa că nu știu de ce te plângi. laughing

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Eu am cerut poze si cica sex virtual laughing laughing incredibil cate chesti care nu le-am facut aflu pe TPU,ce mi urmreaza, te-am lasat gravida, nu ma plang, dar minti, cica nu conteaza fizicul cand tu ceri poze si sa vb cu cineva pe internet

| Clytia a răspuns (pentru RAY):

Păcat de vârsta pe care o ai... Măcar asumă-ți ce spui! Nici măcar nu auzisem de "sex virtual" înainte să-mi ceri tu. laughing Dacă îmi aduc bine aminte, ba chiar ai pus mai demult o întrebare pe TPU care suna cam așa " Fetelor, voi ați accepta sex virtual?" Deci cine minte aici? Nu mă interesează pe mine să-ți stric "reputația"de pe TPU dacă asta crezi, oricum o faci tu singur.
P. S. pe care* big grin

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

O intrebare nu dovedeste faptul ca am cerut asa ceva de la tine sau ca am vorbit vreodata cu tine, nici eu nu vreau sa va patez imaginea, dar a spune ca fizicul nu conteaza este o minciuna, apropo nu mi-ai invalidat afirmatia cum ca nu mi-ai cerut poze

""Tu ai fost primul care a cerut poze, omule""

eu am spus ca am spus deja ca am vorbit cu tine

| Clytia a răspuns (pentru RAY):

În momentul ăsta, singurul lucru pe care-l faci e să negi, minți, să încerci să te scoți cumva.
Și chiar nu înțelegi că nu am spus că nu contează fizicul?!
Ți se pare ca am negat că am zis că aș vrea să văd o poză cu tine? Mare lucru... Tu ai cerut sex virtual! Ba chiar ai insistat. Și orice ai spune, nu ai cum să invalidezi acest adevăr.

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Noi vorbeam de altceva, tu ai dus discutia in alta parte, eu am scris ca faza cu fizicul nu conteaza e vrajeala, eu nu am afirmat nimic, am ca spui ca ai cerut o poza ca acum recunosti bravo tie, cat despre asa zis sex virtual, poti sa dai copy paste daca ti-am dat asemenea mesaje pe TPU

| Clytia a răspuns (pentru RAY):

Aia e problema ta. Nu știi mai bine decât mine ce apreciez eu la o persoană și ce nu, cât pun sau nu preț pe fizic. Tu doar ți-ai dat cu presupusul.
"poți să dai copy paste dacă ți-am dat asemenea mesaj pe TPU" - iarăși încerci să te scoți. Mesajele au fost date pe Discord, nu-mi aduc aminte să fi spus de TPU.

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Da copy paste de pe discord,si tu ai recunoscut ca ai cerut poze,desi spui ca nu conteaza fizicul, interesant, eu nu caut cearta sau sa ma scot, pur simplu vreau sa se inteleaga ca fizicul nu conteaza e o minciuna atat, nu trebuie sa recunosti, nu ma astept la sinceritate

| Cduncfujndf a răspuns:

Atunci când ești cu o persoană, contează 4 lucruri:
1. Să te atragă din punct de vedere fizic (nu trebuie să fie neapărat frumos, dar să îți placă ție cum arată)
2. Personalitatea lui să fie una care să te atragă, să fii compatibil cu el, nu neapărat să aveți lucruri în comun, dar să vă înțelegeți bine.
3. Comportamentul lui să fie ok, să vorbească frumos cu tine și să se comporte bine.
4. Să nu fie chiar atât de... prost. Adică nu are legătură cu notele de la școală, să poți vorbi cu el despre mai multe subiecte, nu să fie un prost care nu știe nici pe ce planetă e.
( Dar oricum, trebuie să te atragă și fizic, pentru că o relatie constă și în afecțiune fizică, nu numai verbală sau comportamentală. Trebuie să îți fie ok, când te sărută, când te atinge, să îți placă ce vezi când te uiți la el.

| RAY a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Ai dreptate

| Alex1929386543 a răspuns:

Fetele care sunt atrase doar de frumusete clar nu cauta ceva serios, in plus daca baiatul e prost, nici ele nu sunt departe. De la o relație de acest fel nu ne putem astepta decat la o despărțire. Nu zic nu, poate Cupidon a tras cu săgeți aiurea dar eu sincer cred ca nu fizicul e cel mai important.

| AndreeaDinu255 a răspuns:

Eu consider că nu frumusețea conteaza, pentru mine una conteaza sa fie sincer sa ma iubească sa stie cum sa fie cu mine si cum sa vb, pentru mine frumusețea uni baiat insemna sa stie cum.sa imi vb si cum sa se comporte cu minewinking

| AndreeaDinu255 a răspuns:

Trimite

| Mimi1204 a răspuns:

Daca nu te duce capu’ degeaba arati bine

| Fănica56 a răspuns:

Nu contează aspectul facial, flăcău, ascultă ce-ți zic eu că sunt babă cu experiență și știu ce vorbesc.
Un bărbat adevărat nu e un bărbat plini de pătrățele, figuri și impresii de doi lei, haine de firmă șamd. Un bărbat adevărat este acela care are un penis mare, gros și care este capabil să satisfacă pe plan sexual orice femeiewinking
Alea de care vorbești tu sunt puștoaice necoapte la minte care nu știu ce vor de la viață...

| InstructorDeIubire a răspuns (pentru Fănica56):

Daca voiau un penis mare si gros iși luau un dildo. Un bărbăt trebuie sa fie increzator, priceput la foarte multe lucruri, responsabil, inteligent, puternic, cu simțul umorului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru InstructorDeIubire):

Iau murit neuronii babei laughing

| InstructorDeIubire a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

| mgtow a răspuns (pentru Fănica56):

Deci un barbat adevarat are penis de 20 cm nu?

| Ager1977 explică (pentru Fănica56):

Mamaie dar până la scena cu penisul e cale lungă.O fată nu iti spune "Salut esti dotat sau imi pierd timpul cu tine! ".