| tweety_8071 a întrebat:

Ce gesturi face un baiat fata de o fata cand e indragostit de ea? cum imi pot da seama daca ma place? cum reactioneaza?big grin

7 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Iţi poţi da seama ff simplu. pentru că : e mai cald, mai dulce, poate o priveşte insistent, ii face complimente, etc, etc.

| Anemona a răspuns:

Depinde de baiathappy. de exemplu unii se poarta prea frumos cu tine si se tin dupa tine altii incearca sa iti atraga atentia tachinandu-tehappyhappypoate sa vina la tine sa te intrebe ceva, poate sa rada la glumele tale. chiar daca sunt proaste happyoricum bafta multahappyhappy

| maki11 a răspuns:

- te saluta, iti zambeste
- se uita la tine tot timpul, iar cand il observi muta imediat privirea
- incearca sa intre tot timpul cu tine in vorba
- incearca sa te ajute, sa se bage cu tine in seama
- are, in general, un comportament diferit fata de cel avut in compania altor fete

Iar daca incepe cu, hai sa mergem undeva, sa bem un suc, sau iti ofera diferite lucruri, deja treaba e clara.
Daca si tie iti place de el, incearca sa-i raspunzi cu aceiasi moneda, aata-i ca iti place compania lui, ajuta-l in tentaiva de a te cuceri.
Bafta!

| roxynutza a răspuns:

Foarte simplu; multe complimente, atingeri si priviri insistente :*

| miumiu a răspuns:

Priviri ascunse, atingeri ca din greseala, daca te place si doar ca amica treci la fapte, organizeaza iesiri cu prietenii in oras, la mall, la cinema(stai langa...), rogai pe prieteni sa te descrie cand nu esti de fata(fara exagerari gen:Wow e o zeita, doar e mereu atat de sincera, optimista, romantica etc.)apoi iesiri doar in doi!big grin bye

| DarkBlood32 a răspuns:

Te baga mult in seama, te saluta. iti spune " te pup, pa, pa!"

| roza_5034 a răspuns:

Sa iti spun cinstit ar fi trebiut sa o intelegi sa o pui pe ea in primul loc, sai atragi cit mai multe atentie daca nu-i place baietii care fumeazasau care bea nu ii arata ca esti cool ca poti si tu sa fumezi sa arati cool. dacae o fata simpla care e rusinoasa mai bine invit-o la o plimbare in parc vorbiti despre dragoste daca a iubit vreodata sau ce tip de baiat ii place dupa ce vei afla cefel de gusturi are pai sa incerci sa faci tot ce duce spre bine... sfatul meu alegeti o fata care nue mindra si se face cool in fata la toti ca aia nu e o fata normala crede-ma.alegeti o fata care in primul loc sa-ti fie prietena cea mai buna.