| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Ce inseamna a fi asexual/a?

Eu de exemplu, nu sunt atras deloc de corpul femeii si nu ma intereseaza sexul dar odata pe saptamana ma masturbez si numai atunci ma uit la un video porno.
Sunt asexual?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate se schimba treaba daca te uiti la un corp de barbat.

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns:

Poate ca DA. Posibil. Probabil ca ar fi util si indicat sa fii consiliat si sa si discuti despre aceste aspecte privind viata ta sexuala cu un psihoterapeut sexolog specializat in problemele de disfunctie sexuala. Multa sanatate!

| minrest a răspuns:

Esti un heterosexual cu libidou redus.

| Goete a răspuns:

De corpul carei femei? Pentru ca vorvesri articulat, cu u articol hotarat.
Asexual nu esti, fiindca te masturbezi. Tu stii ce te excita privind porno. Probabil barbatii - sau sa vorbesc pe limba, ta, corpul barbatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti la tine e altceva, ti am mai zis si iti mai spun sper sa nu te superi pe mine tu suferi de tulburare de personalitate schizoida aceasta tulburare este extrem de grava tu nici nu sti si nu iti dai seama nu constientizezi aceasta tulburare duce catre schizofrenie nu intamplator tu iubesti singuratatea si nu esti interesat de sex de relatii sociale si asa mai departe acum ti am gasit cauza tu ai depresie din cauza acestei tulburari asta iti genereaza tie depresie si anxietatea. si tu nu realizezi... Nu exista tratament pentru tulburarea asta doar psihoterapie dar ai stat ca un prost si nu te-ai dus la psiholog, trebuia de mic, nu tu esti de vina altii au vina lor ca nu au observat ca ceva e in neregula cu tine. nu i judec eu! Nu esti asexual, din cauza acestei tulburari esti asa crede-ma! ca eu vreau sa te ajut sa iti deschizi ochii daca simti ca ai puteri si vreun anumit dar de a citi gandurile oamenilor sau a le face rau cu mintea e tulburare de personalitate de tip schizotipal.nu zic ca ai 100 % aceasta tulburare schizoida ca nu sunt psihiatru dar cam coincide cu intrebarile tale, felu tau ca om cu acea tulburare, eu insa sper sa nu o ai si sa fi mai degraba asexual decat schizoid desi nici asexual nu e ok deloc este foarte grav daca erai heterosexual sau bisexual nu era ceva rau dar asexual e rau ca nu ai atractie fata de nimeni mai degraba fata de tine. am incercat sa te fac sa te scap de anxietate si nu vrei tipic schizoizilor aia nu vrei aia nu vrei da mereu te plangi, odata zici ca anxietea e cea mai tare boala si nu vrei sa scapi de ea, odata te contrazici singur si pui intrebari legate de sinucidere nici tu nu sti pe ce lume traiesti. crezi ca noi de pe TPU te putem ajuta sa devii un om normal daca pui atstea intrebari? Mergi man la psiholog si vei afla de ce esti tu asa un psihiatru un neuropsiholog orice nu mai pierde timpul degeaba daca ti se va confirma ca esti schizoid macar asta e mergi inainte nu esti singurul dar macar vei sti cine esti, ce ai, ce i cu tine, ce se poate schimba ce nu se poate schimba. eu te am ajutat mai mult decat au facut-o altii nici macar o funda nu am primit de la tine si nici nu vreau funda, vreau sa deviu un om normal, un om care sa se bucure de viata cat de cat dar tu nu vrei sa fi ajutat si tot tu te plangi pe TPU ca vrei sa te sinucizi ca ai depresie, ca ai anxietate, ca faci, ca dregi. ori deja esti schizofrenic si nu esti constient in ce situatie te afli ai realitatea distorsionata cine stie.eu o sa ma rog pentru tine sa te faci om si sa iti vina mintea la cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am spus ca are schizo ci ca e posibil sa dea in schizofrenie daca are tulburare schizoida si va continua sa stea rupt de societate de realitate el sta numai in casa traieste doar virtual asa oameni incep sa trilulilu asa cum si tu esti trilulilu din cauze pare se ca genetice nu e vina ta nu te condamn dar daca esti prost ramai macar in bula ta nu e vina selectia naturala si o facut treaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu probabil consideri ca eu incerc sa il atac pe acest baiat cu bun simt insa eu incerc sa il ajut stiu prin ce trece si eu am trecum si inca trec si nimeni nu ma crede ba chiar mi se spune ca ma prefac ca sa nu merg la munca. si eu am o forma de schizoiditate(nu tulburare) si il inteleg pe acest baiat si vreau sa il ajut in special pe el ca asa simt eu fara a primi nimic in schimb nici macar o funda sau un raspuns folositor nu sunt psihiatru nu sunt nostradamus sunt un biet om care incearca sa supravietuiasca cu superficialitatea si prostimea. Vad ca esti o persoana frustrata si instabil psihic iti tot schimbi numele se pare ca viata ta depinde de acest site daca de realitate nu macar de site sti cum se spune. incearca sa nu fi mai asa nepoliticoasa eu am vazut ca ai probleme la mansarda iti stiu si intrebarile stiu si cine esti te rog frumos sa nu te mai bagi cu mine in discutie mai ales prin jigniri sau te ai regasit in ce am spus eu cumva te simti ofensata? eventual o sa iau masuri si trec la ignore o seara buna sa ai si incearca sa fi o persoana mai buna nu e de mirare ca esti cum esti si intr-o intrebare ai zis ca fetele te evita mereu si nu te baga in seama si doar baietii vorbesc cu tine acum inteleg de ce fetele nu te baga in seama imi inspiri mila sper dumnezeu sa iti dea minte sanatate si sa lasi ura fata de societate la o parte.

| brokxy a răspuns:

Tu esti ca mine ai apetitul sexual mai scazut.
Insa daca : nu vrei sa te casatoresti (inca) nici nu iti trece prin minte, nu te pasioneaza sexul, si vrei doar sa strangi in brate o fata si sa fi dragut cu ea, e posibil sa fi asexual daca pentru tine intr-o relatie sexul nu inseamna nimic

| Alexandrionelu a răspuns:

Erai asexual dacă te masturbai gândindu-te la o farfurie sau un semafor. Dacă te masturbezi uitându-te la firme porno cu femei, înseamnă că ești heterosexual.