| MINIONS008 a întrebat:

Ce inseamna a fi virgin si a te dezvirgina?

18 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul baietilor si al tau in particular, nu inseamna absolut nimic. Virginitatea este un concept, o notiune de natura psihica, mentala si nimic mai mult. Sanatate

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Frate,intreaba omul ce inseamna a fi vrigin si a te dezvirgina si tu ii spui ca nu inseamna aboslut nimic? straight face De aia se lasa cu sange, ca e o notiune de natura mentala, psihica huh? thinking laughing

| seth2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista si parerea asta ca baietii nu pot fi virgini. Ei sunt feciori laughing. Dar cui ii pasa de virginitate pana la urma? Nu are lumea cu ce sa-si consume timpul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru seth2016):

Mda,dar e aiurea ca la o intrebare atat de simpla se dau raspunsuri asa de abstracte laughing
Trebuie sa ma uit mai mult la family guy laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragul meu, In cazul baietilor notiunea de a fi virgin este mai mult decat o aberatie, este un nonsens. Pentru cultura ta afla ca se lasa cu sange NUMAI in cazul in care se produce DEFLORAREA adica ruperea himenului, deci in cazul in care se produce ceva fizic, vizibil, palpabil. Daca DEZVIRGINAREA se produce fara ruperea himenului (din varii motive) deci fara DEFLORARE atunci nu se va produce NICIODATA hemoragie deci va fi doar o notiune de natura mentala, psihica fiindca in acest caz nu ramane absolut nicio urma fizica/vizibila ca penisul a penetrat vaginul. Dar ca sa intelegi un lucru atat de simplu trebuie totusi sa ai niste minime cunostinte macar anatomice.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e obligatoriu ca la primul contact sexual să se lase cu sânge. Corbul are perfectă dreptate în ceea ce spune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dragul meu,in lumea mea,virgin inseamna sa nu fi facut sex niciodata,asta e semnificatia cuvantului pentru mine.
Daca se lasa cu sange,cu rupere,cu nerupere, nu imi pasa.
Daca ai facut sex, nu mai esti virgin.
A fi virgin inseamna ca nu fi facut sex. Asta e definitia, semnificatia.
Nu-mi pasa de deflorari si ce zici tu acolo, doar am raspuns la intrebarea omului.
Tu ai zis ca "nu inseamna absolut nimic". Daca tu consideri ok raspunsul "nu inseamna absolut nimic" la intrebarea "ce inseamna a fi virgin si etc?"atunci, nu imi ramane decat sa ti-o respect. Fiecare are dreptul sa creada orice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Nu,nu e obligatoriu sa se lase cu sange.
Dar de multe ori se lasa, nu-i asa?
Deci daca se lasa, tot mai vorbim despre ceva DOAR de natura psihica, mentala?

| Emilian65 a răspuns:

A fi virgin(a), inseamna sa nu fi facut sex(vaginal) cu o persoana de sex opus. A te dezvirgina, inseamna a nu mai fi virgin(a)

| seth2016 a răspuns:

Cineva e virgin daca nu a facut sex. Dupa ce faci sex (orice fel: petting, oral, vaginal, anal) nu mai esti virgin.

Inainte dezvirginarea insemna ruperea / desprinderea himenului le fete la primul act sexual. Azi nu mai e valabila aceasta definitie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru seth2016):

Chiar daca multi nu stiu/cunosc termenii corecti, intotdeauna a existat diferenta dintre DEFLORARE si DEZVIRGINARE. Sunt 2 notiuni complet diferite deoarece primul adica DEFLORAREA se refera la o afectiune fizica, evidenta, vizibila, palpabila pe cand DEZVIRGINAREA reprezinta o notiune, un concept ideatic, psihic, mental.

| seth2016 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Deflorare nu inseamna pierderea virginitatii. Am completat raspunsul de mai sus cu "la primul act sexual".

| corbulalbrosu a răspuns (pentru seth2016):

Eu m-am referit la aceasta fraza : "Inainte dezvirginarea insemna ruperea / desprinderea himenului le fete. Azi nu mai e valabila aceasta definitie." in care ai specificat ca "INAINTE", iar eu am spus ca "INTOTDEAUNA" A EXISTAT DIFERENTIEREA intre cele 2 notiuni, sau altfel spus "NICIODATA" deci nici INAINTE si nici ACUM nu a fost/nu este unul si acelasi lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru seth2016):

Prin deflorare iti pierzi si flora vaginala?

| seth2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da incep sa creasca animale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virgin - care nu a avut niciodata contacte sexuale.
A te dezvirgina, inseamna a avea contact sexual.
Cu sexul opus ..in cel mai bun caz.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste postarea corbului si.ti vei schimba parerea despre ce inseamna virginitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing am ramas la ideea mea. Din fericire.