| aurora1234 a întrebat:

Ce inseamna atunci cand o fata ii spune unui baiat ca il place, iar el ii raspunde ca tine la ea ca o prietena? Tinand cont ca acele doua persoane au fost impreuna...

6 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Cand spui asta e un mod elegant si dragut de a nu face persoana respectiva sa se simta prost ca la un refuz normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca au fost deja impreuna si ca ar fi aiurea sa fie din nou impreuna, mai pe limba ta. O data ce au fost impreuna s-au certat, s-au plictisit, fiecare vor lucruri noi.

| vRemi a răspuns:

Inseamna ca baiatul o refuza.

| Edimbc a răspuns:

Ca vor doar sa fie prieteni buni dar doar atat.

| Denis_Danci_1999 a răspuns:

Pai e un fel de refuz diplomat, dar e bine ca doua persoane dupa ce se despart mai țin legătura si chiar daca acum a spus asta poate mai târziu va dori sa fie din nou împreuna. Știu asta din propia experiența. Funda?

| AndreiLeviux a răspuns:

Parerea mea e ca o refuza, si o ia putin pe ocolite ca sa nu o spuna direct