| Aliison a întrebat:

Ce ati face in cazul in care : tu si prietena ta cea mai buna va place de acelasi baiat? Lui ii place de tine, si te intreaba daca vrei sa fiti impreuna (tu zici : da), iar prietena ta este geloasa. Ce ai face? Ai alege baiatul in locul prietenei tale? Tinand cont de faptul ca baiatul te poate parasi in orice moment, iar atunci vei realiza ca prietenia dureaza mai mult timp decat o relatie cu un baiat. Ce parere aveti despre asta? Si ce ati alege? Funda+vot

2 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Pai baiatul ala peste catva timp la varsta asta e posibil sa se plictiseasca repede de o fata,mai ales ca baietii se maturizeaza mai tarziu si le place de mai multe(chiar si noua ne place de mai multi uneori, chiar daca nu recunoastem), pe cand o prietena adevarata iti ramane mereu.Si daca o vei dezamagi sau ii vei arata ca o lasi balta pe ea pentru un oarecare baiat, e posibil ca atunci cand te vei despartii de el si iti vei da seama ca mai bine ai fi ramas prietena cu ea ar fi prea tarziu.Ar crede ca o folosesti si ca doar apoi cand vezi ca nu stii ce sa mai faci te intorci la ea.
Analizeaza bine situatia,si daca chiar crezi ca baiatul te iubeste, daca chiar il iubesti si tu acorda-i o sansa dar mai intai discuta si cu prietena ta despre asta. Explica-i ca nu poti obliga pe cineva sa te placa, si de astea...acum depinde de ea, ce va crede.Ca s-ar putea sa zica ca nu se supara daca esti cu el, dar daca ea chiar il place in sufletul ei va fi suparata si pe el, si pe tine.
Totul difera de la om la om...dar o prietenie adevarata o pastrezi mereu...baietii vin si pleaca.

| IM5 a răspuns:

o prietenie este mai importanta decat un baiat deci mai bine lasa-l pe el ca o sa ai parte de iubiti...ma rog o sa placi si alti baieti dar prietena o data ce ai pierdut-o e cam greu s-o recuperezi.bine faci cum vrei acum... spun din experienta