| bluesky a întrebat:

Ce inseamna atunci cand un baiat (de aceeasi varsta cu mine, 15 ani) din departare ma priveste dar cand ma invita la dans imi evita privirea (la o petrecere), a stat langa mine la masa si a vorbit cu mine dar nu a facut prea multe, in afara de privire si invitatie. Oare ma place? Ce as putea eu sa fac ca sa fim impreuna?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Inseamna ca este foarte timid. Probabil simte ca iti este inferioara. Se gandeste ca esti prea buna pentru el. Gandeste-te ca poate el chiar vrea sa il vezi ca te priveste. Poate spera sa faci tu primul pas.
Daca te-a invitat la dans inseamna ca te place. Daca nu a facut nimic mai mult este pentru ca i-a fost teama.
Incearca sa il apropii de tine, sa il faci sa fie mai deschis. Daca e din cercul de prieteni obisnuit sau e din intamplare coleg cu tine esti foarte norocoasa. Cauta motive cand e prin preajma ta sa ii ceri ajutorul. Zambeste-i mult si priveste-l indelung si tu. Lasa-l sa vada ca il privesti de la distanta si dupa intoarce capul brusc. Fa sa para ceva care nu a fost premeditat.
Incearca sa il faci sa inteleaga ca poate fi ceva intre voi. Zambeste-i, atinge-l intamplator cand e cu tine, roaga-l sa te ajute la teme sau sa iti gaseasca o melodie.
Vorbeste pe mess cu el mai des si cand vorbesti introdu ambientul acela cu inimioare si dupa fiecare raspuns da-i un pupic virtual.
Trebuie sa fii sincera cu el si sa ii arati ca il placi. Daca nu face el primul pas nu strica niciodata sa il intrebi : Ti-ai inchipuit vreodata ca am putea fi impreuna? Pe mine m-a intrebat asta o fata si i-am spus ca da. Era aceeasi situatie. Si mie imi placea de ea si ei ii placea de mine dar nimeni nu facea pasul decisiv.
Important e ca zi de zi sa inventezi motive pentru a vorbi cu el sau a-l vedea. Va simti ca nu e pura intamplare. Poate il incurajezi sa faca el primul pas.

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Te place dar e timid, cand te mai intalnesti cu el cauta un subiect de discutie care sa il determine sa stea mai mult cu tine.

| User a răspuns:

Pai din ce spui cred ca te place. Si e cam timid.

daniela
| daniela a răspuns:

Timid pustiul dar vrea sa se trateze

| Viuvi a răspuns:

Sunt mari sanse sa te placa - parerea mea -!
Iar ezitarea de care da dovada este doar timiditatea!
Incearca sa faci tu primul pas, eu stiu?
Vorbeste cu el pe mess, bate-i apropouri!
Dastea asa ca de adolescenti big grin

| alexutzu00791 a răspuns:

Te fraiereste, cica i timidlaughing

| Aliyaa a răspuns:

Te place insa poate e prea timid ca sa ti o spuna. Vb mai mult cu el apropriati va ca prieteni intai si apoi poate el iti va propune sa fiti impreuna!

| princebarbie11 a răspuns:

Eu cred ca intai ar trebui sa te imprietenesti cu el iar dupa aia sa ii spui ca iti plc de el deoarece in unele momente fata trebuie sa faca primul pas!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place.Este si stilul meu, sa nu o pot privi in ochii, daca imi place foarte mult de ea.