| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa ma ajutati. dau fundita:d. am cunoscut de ceva timp un baiat foarte dragut. adica d vre`un an. cam asa. la inceput ieseam. dar nu singuri si cu alti prieteni. cu timpul mi-am dat seama ca il plac mai mult decat imi imaginam. si ma gandesc zilnic la el. el nu este din acelasi oras cu mine insa bunicii lui sunt. iar in fiecare weekend si vacanta vine aici. la inceput vorbeam des si pe mess si ieseam, apoi a urmat o perioada in care nu ne mai vazusem deloc, nu ma baga in seama pe mess. pentru ca eu nu il bagam prea des in seama deoarece sunt timida. de ceva timp ma tot suna si ma cheama pe la niste prieteni. de fapt ei se intalnesc mai mereu, fac chefuri si asa... ii cunosc pe toti prietenii lui.pentru k sunt sh prietenii mei. iar cand e vreun chef el ma suna primul si ma invita, apoi ma sunt si altii pentru ca mai multi din gasca lui ma plac.insa eu il plac pe el. am tot fost la chefuri, pentru ca ma chema el. dar statea putin cu mine apoi si alti baieti veneau langa mine iar el pleca pe langa alte fete si eram putin geloasa. insa ma privea foarte mult si eu pe el. practic ne uitam unul la celalalt fara sa ne mai saturam. la chefuri el mergea sa danseze insa nu ma invita la dans, cand mergeam sa dansez cu ei, el era cam crispat si dupa putin timp parasea ringul de dans. de fiecare data cand pleca de la petreceri nu venea sa imi spuna insa odata i-am spus ca merg si eu acasa cu el deoarece bunicii lui stau pe strada cu mine iar atunci m-a intrebat daca il pup de plecare iar eu l`am pupat pe obraz. asta a fost singurul pas pe care la facut. ma cheama cu ei. insa niciodata nu ma invitat sa iesim singuri. si nu inteleg de ce.straight face au fost baluri aici iar el dansa cu mai mult fete insa pe mine nu ma invita deloc... in schimb de fiecare data cand ma uitam la el ii intalnem privirea. adica dansa cu anumite fete dar se tot uita dupa mine. spre sfarsitul balului el se aseza pe un scaun indepartat de mine si ma privea foarte mult insa cu intreruperi. iar cand nu ma mai vedea ma cauta cu privirea pe peste tot. de fiecare data nu plecam de la bal pana nu pleca si el insa el pleca si nu spunea nimic. la ultimul bal am mers si i-am spus sa ma anunte cand pleaca ca sa mergem impreuna. pe drum eram eu, el, sor`mea si un baiat insa nu a scos decat vreo 2 vorbe adica m`a intrebat daca mi`e frig. mai demult el spunea ca sunt prea timida si ca nu ii place sa fiu asa, insa din cate vad si el este timid. adica ori e foarte timid ori nu ma place. dar ma priveste prea insistent. nu prea stiu ce sa inteleg. oare asteapta sa fac eu primul pas? si as face asta numai ca de fiecare data cand vreau sa ii vorbesc sau ceva ma pierd. Va rog sa ma ajutati. ma place oare? ar fi cazul sa fac eu primul pas? daca da ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| MyRu13 a răspuns:

Bunahappy Trebuie sa recunosc ca si eu am trecut prin asta. eu i'am zis ca imi place de un baiat unei prietene comunee si ea deja a si facut un hocus pocus [vorbind cu el la telefon despre mine ]si brusc deodata ea m'a intrebat daca vreau sa fiu cu el [respectivul] la inceput credeam ca glumeste dar a fost cat se poate de serios. am fost o luna cu el. si nu regret nimic. dar in acea lunaa am invatat sa iubesc cu adevarat o persoana. adica am inceput sa tin la el si sa il iubesc cu adevarat. vorbeam foarte des cu el la telefon [si cand zic des ma refer k intr'o jumate de luna mi-am terminat 2500 de minute plus 7 euro credit + minutele si orele care vorbeam cu el aunci cand el ma suna.] ne mai intalneam dar atunci cand eram numai eu si el pur si simplu ma pierdeam si eram foarte timida [ eu nu sunt timida]. in fine asta nu mai conteaza. s-a sfarsit relatia o luna mai tarziu. pentru mine prea devreme. si asa am ajuns ca dupa 1 an. inca sa mai tin la respectivuu
ACUM SA REVENIM LA TINE big grin
sfatul meu: este sa ii spui tu sau o alta persoana apropriata amandurora ceea ce simti tu pentru el si te rog sa ai grijaa ca el sa nu iei relatia o joaca
Sper sa fii fericita. Si daca te'a m ajutat sa'mi dai si mie o funditabatting eyelashes

6 răspunsuri:
| Floris83 a răspuns:

îi zici și tu răspicat, și sincer ce-i d e făcut, lucrurile astea se rezolvă mai degrabă între voi, cine poate ști mai bine ca el ce e in mintea lui, oricum, e interesantă povestea asta de dragoste, credcă e și el timid, fuge de adevăr, nu poate recunoaste niste lucruri, cît o să dureze tertipurile astea nu stiu!

| Xennofull a răspuns:

Eu sunt baiat.iti zic,noua baietilor ne place sa fim sediusi nu sa seducem, asa ca fa tu primul pas si apropiete de el, apoi totul o sa vina de la sine.:*

| valeeExpress a răspuns:

Poate e timid. si e putin rasfatat si vrea ca el sa fie "curtat ". cel putin asa cred.

| florentina_9904 a răspuns:

Buna eu zic sa iti iei inima in dinti si sa te duci la el si sa i spui ca il placi si apoi ii spui ca viata ta n-ar mai fi la fel fara el si chesti din suflet incearca ori cum incercarea moarte n-are? nu-i asa deci succes fundita?

| St3fan97 a răspuns:

Spune-i ce simti decat sa-ti faci iluzii mai bine spune-i exact tot ce simti si vezi cum va reactiona!

| giffjunior a răspuns:

Cred ca ar trebui la o alta petrece sa-l iei deoparte si sa vorbiti, daca vezi ca, continue sa fie timid il intrebi direct daca te place.
Funda?