| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am fost la o petrecere impreuna cu cativa amici. Unul dintre ei a luat la dans toate fetele cunoscute de el,in afara de mine. In timp ce dansa l-am prins uitandu-se insistent la mine de mai multe ori,iar la masa (cum am venit in grup,in grup am si stat, la aceeasi masa ma refer) l-am vazut tragand cu coada ochiului la mine(de cate ori ma uitam la el isi intorcea privirea).
Odata(acum o luna... aproximativ), l-am intrebat ce-i mai face iubita si el a zis ca n-are.Cand l-am intrebat daca-i place de cineva a reactionat de parca i-am jignit mama, s-a ridicat in picioare si a inceput sa ridice tonul ca "Ce-ti pasa tie daca imi place sau nu de cineva? Daca imi place, ce?" si a plecat...
Ceea ce voiam sa va intreb e: "Ce se intampla cu el?"

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

La aceasta intrebare doar el iti poate da adevaratul raspuns care sa fie si cel corect. happy

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

La inceput nu-i placea de tine, de aceea a reactionat asa crezand ca razi de el cu o asemenea intrebare acum o luna, insa pe parcurs s-a mai trezit si poate acum si-a schimbat sentimentele, sau poate doar te priveste ca pe o ciudata. Probabil se uita la tine in timp ce dansa cu ele ca sa-ti dovedeasca ca isi poate face o prietena daca vrea, acesta fiind metoda gandita de el ca sa te "pedepseasca" pentru acea intrebare.

| MadalinaBoca a răspuns:

Un om destul de nehotarat as zice eu. Nu stie inca ce vrea, pe cine place sau cu cine doreste sa fie. E interesant faptul ca te urmareste subtil, dar nu te baga in seama. Mie una mi se pare amuzant si felul lui de a reactionat la intrebarile tale. Se pare ca e putin iritat de situatie si pentru ca nu stie ce vrea, nu are un raspuns pentru tine. Cel mai bine este sa il ignori o perioada. Asa va observa dezinteresul tau si atunci isi va da seama daca vrea sa se bage in seama cu tine sau nu. Bagandu-l in seama, nu faci altceva decat sa ii dai impresia ca te intereseaza persoana lui si incearca sa te ignore intentionat ca sa te "puna pe jar". Joaca-te putin cu el si o sa se potoleasca daca intr-adevar vrea ceva cu tine.
Mult succes!