| Chimilica a întrebat:

Ce inseamna daca un baiat spune ca te place 60 %?
Te considera ce? Explicati-mi. Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Cred ca te place ca pe o prietena dar ca sunt sanse sa fie mai mult intre voi decat simpla amicitie. practic el (momentan) te considera o prietena si atat, insa acel 10% peste 50 iti arata ca de fapt este dispus sa incerce mai mult decat atat. big grin kiss

5 răspunsuri:
| ana_2556 a răspuns:

Te considera mai mult decat o simpla prietena si vrea sa fie prietenul tau. daca si tie iti place de el, spune-i ca si tu il placi 60 % si vedeti cum evolueaza totul tongue Succes

| sysy13498 a răspuns:

Dragutza... si daca zice 60% sigur te palce mai mult...

| DmnProfesoara a răspuns:

Poi in primul` rand te place mai mult decat normal prieteniei (50%) laughing. Poate sa spuna ca te place, gen mult, insa a zis 60% deoarece era timid, sau nu vroia sa-si dezvalui sentimentele.Sau poate te place ca o prietena foarte buna...ca o sora mai mult.
Acuma depinde de tine,daca simti ca baiatul te place atunci e prima varianta de mai sus. Daca simti ca te ajuta,te intelege, ins anul simti o oarecare atractie a lui pentru tine, inseamna ca te considera mai mult ca o sora.winking

| lolec a răspuns:

Asa zice pentru ca ii este rusine sa zica ca te place 100% e ca si cum ar zice ca te place 90% diferenta pana la 100% este usinea pe care o are...in concluzie el te place dar ii este rusine tagel de limba dar pana atuncea da-mi funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana in 50% ar trebui sa fie o relatie de amicitie normala, din ce a spus el ar reiesi ca te admira si ca simte si ceva pentru tine, dar nu e prea sigur.
Sau poate era ironic in legatura cu ceva. L-ai intrebat cumva cat la suta te place? E ca si cand ai fi intrebat care este rezultatul : 1+1 si ai zice ceva de genul 7, 16.
Bafta, fie ce-o fi, dar nu iti fa sperante aiurea.