| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca un baiat te imbratiseaza,cand ne jucam ma provoaca sa il pup pe gura, imi sare in gat,la ore se pune langa mine, ma intreaba daca vreau sa fiu cu el etc.! Un prieten de al lui mi-a zis ca el face astea sa se dea mare, dar o colega zice ca ii place de mine si ca ne potrivim! Voi ce credeti?

35 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Eu cred ca te uraste,altfel nu facea asa. Adica te imbratiseaza, te provoaca sa il tzuci, vrea sa stea cat mai aproape de tine, te intreaba daca vrei sa fii cu el, si inca mai ai dubii? E clar ca te uraste!

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru unknownn):

Pai el zice ca mie imi place de el si eu i-am zis ca nu imi place, el o tine una si buna ca imi place de el si eu i-am zis ca el ii ofticat ca nu toate fetele is moarte dupa el si de atunci nu o mai facut chestiile alea pentru ca o zis ca nu are rost sa le mai faca! De ce? Normal ca am dubii ca nu stiu pe cine sa cred pe el, pe prietenul lui, pe colega mea...

| IonelutzaCristinutza a răspuns (pentru unknownn):

Nu o uraste ii place de ea numai ca vrea sa vezi ca te provoaca si ca ii place de ea vrea sa vada ce zici asa am patit si eu cu iubitul meu la fel era la inceput si m-a sarutat fara sa vreau si atunci ne-am indragostit.

| Deliadelias a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Nu ti-ai dat seama ca este Ironic?laughing

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Deliadelias):

Eu mi-am dat seama! ionela nu o inteles

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru IonelutzaCristinutza):

Io nu zic nimic eu doar il imping si ii zic sa ma lase si parca mai rau fac laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai mult decât evident că te place.
Dacă şi tu îl placi, acţionează, nu mai aştepta.

Un an nou cât mai bun şi multe împliniri!

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie imi place putin de el, dar imi e frica sa nu ma dezamageasca! Mai exact cum ar sa actione?

| anonim_4396 explică (pentru BeautifulAngelOana):

Eiii na.
Dezamăgirea va apărea la un moment dat în viaţa ta, că vrei, că nu vrei.Aşa e viaţa.
Important e să preţuim momentele frumoase alături de persoana iubită şi astfel vom fi fericiţi.
Vorbeşte cu el. Întreabă-l dacă te place (chiar dacă este evident) şi dacă răspunsul său este pozitiv, întreabă-l dacă ar accepta să vă daţi o şansă.
(cu toate că el deja ţi-a cerut să vă combinaţi)

happy Să îmi spui ce s-a întâmplat.

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru anonim_4396):

Am fost dezamagita in viata de persoana iubita! Da eu is mai retrasa, timida, abia ca se aude ceva cand vorbesc laughing si nu stiu poate ca dupa ce i-am zis aia cu ofticatu lui poate ca nu ii mai place de mine si poate o sa le zica prietenilor lui!

| anonim_4396 explică (pentru BeautifulAngelOana):

Eşti dulce.
Dacă te place, nu are cum să dispară sentimentul ăsta cât ai bate din palme.
Dacă eşti timidă, spune-i toate astea pe messenger, de exemplu.Sau pe facebook, sau bate-i apropouri.
Bagă-l în seamă tot mai des şi se va prinde.Dar tot la părerea mea rămân.Mai bine îi spui direct.
big grin

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc! Da poate o sa rada colegele de mine! desii el este cel mai ravnit baiat din scoala!

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu sa stiu daca ii dispar sentimentele! Io nu is genu ala care daca imi place un baiat : ii sar in gat, il pup, il imbratisez, bla bla bla. Io prefer sa sufar, decat sa merg sa ii spun ce simt! Si in clasa a5a ii spune prietenei mele ca sa imi zica ca ii place de mine, dar de atunci a trecut mult timp acum sunt a6a.

| anonim_4396 explică (pentru BeautifulAngelOana):

Dacă vă acordaţi o şansă, nu înseamnă că, gata. săriţi unul pe altul.Toate la timpul lor. Încercarea moarte n-are.
Nu alege calea cea simplă.Ai de pierdut.

Fii curajoasă şi prinde atitudine. Dacă e să fie, va fi. Dacă nu, asta e.
Observă-i reacţia după ce începe şcoala şi-ţi vei da seama dacă te place sau nu.

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru anonim_4396):

In vacanta de vara ne-am certat ca el spunea ca ii place de una de la noi din clasa si o zis ca nu vrea sa imi faca rau, dar asta ii adevaru. Dupa 5 min. dupa ce am vb cu el m-a sunat cea mai buna prietena si mi-a zis ca el a sunat-o si i-a zis ca ii place de mine, dar nu stie pe care sa o aleaga. Cand a inceput scoala vreo 2 saptamani nu am vorbit deloc, chiar daca el dadea in ora cu hartii dupa mine, imi scria pe mess. Io nu i-am zis nimic pentru ca aveam impresia ca daca ii zic ceva o sa sara la cearta si o sa le spuna discutia celorlalti! Si dupa aia dupa o luna a inceput sa faca gesturile aceste. La ziua unei colege a fost provocat sa ma pupe pe gura de 15 ori si eu i-am zis ca nu vreau si am mers in alta parte si o venit la mine ca si mi-o zis ca el se duce sa o pupe pe alta. Si i-am zis sa meraga, o pupat-o pe aia de 15 ori si dupa aia o venit ca: asa iti trebuie! Normal ca am ajuns acasa si am plans pana nu am mai putut si a doua zi la scoala mi-o zis o colega ca sa am grija ca el ii pus pe fapte mari, dar nimic.

| NuMaContrazice a răspuns:

Te place si nu stie cum sa reactioneze laughing

| bogdan72 a răspuns:

De placut sigur ii place, dar nu stiu daca indeajuns de mult ca sa treaca la ceva mai serios. Oricum, din moment ce nu iti place de el, inseamna ca nu te prea intereseaza asta. De placut, cat de putin, dar tot te place. Sigur.

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru bogdan72):

Daca ai fost mai atent ce i-am spus Mondicai ti-ai putut da seama ca eu asta i-am zis lui! Dupa cum am mai spus mie imi place putin de el, dar imi e teama ca in timp sa nu simt ceva mult mai mult decat o atractie! Multumesc de ajutor!

| bogdan72 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Ah, n-am citit si comentariile. Chestia e ca si tie iti place mai mult de el decat ai scris, dar si lui ii place mai mult de tine decat vrea sa se vada. Imi e destul de greu sa iti dau vreun sfat, pentru ca, in opinia mea, se comporta ca un idiot - bine, asta poate fi si o chestie de varsta. Daca as fi in locul tau, probabil ca as incerca sa-i bag mintile in cap. Vorbiti intre patru ochi, ii zici "fi sincer, iti place sau nu de mine cu adevarat" sau "esti sau nu capabil sa stai intr-o relatie serioasa" (sau ce vrei de fapt sa afli, ca nici de asta nu sunt sigur) si daca zice "nu", nu mai pupa nimic. Acum exista trei situatii: 1) e idiot pana la capat si nu intelege sau se comporta la fel; 2) vine si e sincer si serios (cazul ideal); 3) te lasa in pace, dar nu vine sa se scuze, macar si sa-ti ceara sa-l ierti, sa fii cu el etc.

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru bogdan72):

Auzi,fiind baiat am prins ocazia sa te intreb ceva. Deci pe langa faptul ca atatea serenade imi face in ora de la esti si dulce si picanta-sorinel pustiu pana la stinge lumina-ruby le-am auzit pe toate, in orele de muzica si germana imi trimite mesaje si in ora de bio, mo luat in brate si ii zice la profa : doamna profesoara utati-va ce bunaciune am aici! Am crezut ca mor cand l-am auzit ce debiteaza! Ti se pare normal sa faca asa ceva? adica no eu daca is fata nu prea stiu ce ganditi voi cand faceti asta! Adica eu daca as fi baiat laughing mai bine as vorbii cu fata nu sa fac gesturi de genu! Pai nu stiu daca ii place mai mult de mine desii o colega o zis sa ii facem in ciuda si o inceput de fata cu el ca : Ii dai la X numarul tau de telefon? Ca ii baiat cuminte? Da X nici macar nu exista! Si cand o auzit o plecat in clasa trantind usa dupa el!

| bogdan72 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Mai, nu te supara, dar nu mi se pare o persoana tocmai inteligenta (si asta explica cam jumatate din problema, restul tine de trasaturi de persoanlitate si varsta). De placut sigur te place, dar nu il vad in urmatorii 3 ani sa fie capabil de ceva... serios.
Faci ce vrei. Daca vrei poti sa te bagi in jocul ala al lui, cand te intreaba chestii in semi-gluma, ii raspunzi da in semi-gluma si cand trebuie sa va sarutati la nu stiu ce joc accepti. Daca vrei ceva mai serios, faci ce ziceam mai devreme, dar sa nu ai mari asteptari. De lasat in pace, nu cred ca o sa o faca prea curand, deci mai ai timp sa te hotarasti laughing. Oricum, cat timp nu se comporta identic macar cu o alta fata, eu iti zic cu mana pe inima ca te place.

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru bogdan72):

Doamne nu cobii, trebuie sa se plictiseasca odata de asta laughing. Crezi ca de aia s-a suparat ca i-am zis ca ii ofticat ca nu toate fetele il plac >? Are aproape 13 ani, trasaturile sunt destul de frumusele adica, cum am mai spus ii cel mai ravnit baiat din scoala. Pai anul trecut dupa ce mi-o zis mie ca ii place de mine so despartit de fata cu care era si eu m-am simtit foarte vinovata pentru ca nu mi se parea normal sa faca asta din moment ce inainte cu o zi ii spunea ca o iubeste!

| bogdan72 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Chestia cu plictisitul depinde de tine intr-o masura mai mica. Nu prea ai multe de facut in situatia asta laughing.

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru bogdan72):

Stiu ca nu ii el foarte inteligent! Da el fiind din nastere ofticat ce sa ii faci? Mi-am facut intr-o zi oracol si nu stiu ce ma apuca pe mine si pun intrebarea : Ma iubesti? La care imi raspunde el : Da ca si prietena nu ca si... Da si eu is al dracului cu el, nici eu nu am stare!

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru bogdan72):

Cateodata cand face asta imi vine sa ii dau cu ceva in cap sau cand ma lipeste de perete si incearca sa ma pupe pe gat imi vine sa ii trag una undeva de sa vada stelute verzi da ma abtin cu greu si atuci stau cuminte si il imping!

| bogdan72 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

thinking Chiar nu stiu ce sa-ti mai zic laughing. Succes, orice se va intampla!

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru bogdan72):

Ce Doamne iarta-ma o sa se mai intample >>? Ofticatii ca el nu o duc bine! Imi mananca zilele! Doamne da sa nu mai inceapa scoala niciodata! Ca stau foarte bine! Da el ii si nesimtit ca ii zice la o colega : Vaca grasa, virginica!laughing laughing laughing Poti sa iti dai seama ca nu ii normal

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

He wants your d**k.

| Deliadelias a răspuns:

Clar te place :*

| Amiiii69 a răspuns:

Eu cred ca el face toate astea de distractie si ii place doar sa-si bata joc de sentimentele tale! Insa, ai foarte mare grija ce vrea el de la tine. Du-te frumos si intreaba-l daca gesturile astea pe care le face sunt serioase sau doar de amuzament. Cel mai bine este sa ii vorbesti in fatawinking

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Amiiii69):

Da l-am intrebat si imi raspunde : daca nu crezi in ce zic si ce fac eu atunci lasa-ma!

| UzZySoLLoxD a răspuns:

Pai... daca te place fii cu el daca nu te place dai una la punctul sensibil intreaba-l si tu ce vrea laughing

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru UzZySoLLoxD):

Nu il lovesc ca nu is o batausa laughing Doamne ce poti sa spui laughing Cred ca ii cel mai bun raspunslaughing da-i una in punctul sensibil laughing Multumesc ca m-ai ajutat! laughing

| Skate_Rampa_1988 a răspuns:

INCEARCA SE TE MUTI IN ALTA SCOALA, Din alt OARAS, Din alta tara, Din alt continent si daca vine dupa tine inseamna ca te place (incearca)