| dydu01 a întrebat:

Daca un baiat mai,, popular" in scoala se uita insistent la mine si chiar mi-a zis de vreo 2 ori ca sunt frumoasa inseamna ca ma place? Eu nu prea stiu...adica nu ne potrivim.
Ce i-as putea spune cand ii zice prietenului sau : Ce fata frumoasa! Vreau sa spun ca nu mi-a zis in fata ca sunt frumoasa i-a spus celui care era langa el, daca intelegeti ce vreau sa spun....

Răspuns Câştigător
| NicolasG a răspuns:

Ehei....probabil esti "ancepatoare", iar baietii "inteligenti" au un simt aparte pentru victimile usor de capturat.
daca doar cu putine cuvinte pe care nici nu ti le-a adresat tie ai anceput sa fii atrasa de el, nu esti pe un drum sigur.mai ales ca dupa cum ai specificat nu e genul tau, nu va potriviti. daca nu iei an seama ce-ti spune "vocea interioara" acum, s-ar putea sa o ignori daca ati va adresa direct cuvinte frumoase, magulitore.
e bine ca ceri sfaturi, ieri am auzit despre o tanara ce si-a distrus viata pintr-o prietenie nepotrivita.
inormatii f utile fetelor:
http://www.youtube.com/watch?v=rZAbs9hH8Vk
tu retine ceea ce consideri util.

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

De unde stii ca nu va potriviti? E dragut? Tie ti-ar placea de el? Degeaba nu ii zicea asa prietenului sau, ci ca sa auzi tuwinking. Mai asteapta si vezi ce semne mai da, si daca esti interesata si tu raspunde-i, daca nu.

| viki16 a răspuns:

Poate Ie Doar Un Pic Timid Si Ii ie rusine sa Iti spuna Ca Te place poate ar trebui sa fiti mai apropiati adica sa va imprieteniti mai mult si atunci ai putea sa iti dai seama bafta te pup :*

| dydu01 explică (pentru viki16):

Da mersi, dar din pacate nu e deloc timid sad (poate e timid cu mine, dar nu cred). Mie chiar imi place de el, dupa cate gesturi face ma place si el, dar nu vrea sa-mi spuna sad

| sweetypie14 a răspuns:

Daca i.a zis celui de langa el inseamna ca asta e parerea lui si poate chiar te place. Cazul se schimba daca el este un baiat popular si iti tot zicea ca esi frumoasa, te puteai gandi ca nu sunt intenti serioase, vrea doar sa te adauge in colectia lui de fete(fiindca asa fac cei populari). Problema e ca tu nu ne.ai dat multe detalii fiecare are caracterul lui si gandeste altfel. Vezi ce se intampla in continuare. Daca e interesat de tine o sa ceara numarul cuiva sau o sa incerce sa te abordeze