| Trrrtac a întrebat:

Salut.De ceva timp imi place de o fata care este de la clasa comuna(Eu sunt A ea e B) In pauze mereu vorbim,radem,ba chiar ma pune sa o pup. Zilele astea era cu prietena ei pe banca si m-am asezat si eu langa ele si am inceput sa vorbim si a pus capul pe mine. Tin sa mentionez ca ea are un prieten,cu care nu prea iese.dar tine la el.
Credeti ca si ei ii place de mine? Cum pot proceda ca sa inving timiditatea asta? Credeti ca mi-ar da o sansa?

P.S:: Cand ma intreaba daca vreau sa o pup,eu timid fiind, o tachinez spunandu-i ca este cu acel baiat. Iar ea spune ca nu va afla.thinking
Ce ar trebuiiii sa fac?big grin

6 răspunsuri:
| ioana996 a răspuns:

Mi se pare ca este un joc la care nu ar trebui sa te bagi! Odata ce fata are prieten nu stiu daca este genul "sa joace la doua capete" daca stii despre ce vorbesc. Sau ar mai fii o varianta pe care nu am luat-o in calcul: poate nu are un iubit dar a inventat asta numai sa vada cum reactionezi si sa incearca sa te faca sa iti scoti sentimentele la suprafata! Chiar daca esti timid lucrul asta se va schimba pe parcurs... nu poti ramane timid pentru toata viata! Va venii momentul cand vei lasa aceasta bariera si vei trece mai departe. Iar cu acesta fata nu stiu ce sa spun nu sunt adepta acelei gandiri(ce daca am prieten? mai merge inca un baiat ) asta este parerea mea! Acum stiu ca o placi dar poate totusi iti vei face curajul sa discutati odata despre acest subiect si macar sa stii un lucru sigur! Te pup si astept raspuns innapoi! (sunt curioasa sa vad ce ai rezolvat) :*

| Trrrtac explică (pentru ioana996):

Fata chiar are un prieten. Au fost certati ceva timp dau s-au impacat.
Seara vorbim prin mesaje.Mai tarziu s-ar putea sa iesim prin parc nu doar noi doi, mai multi.Multumesc pentru raspuns!

| rap4us a răspuns:

Tu stii ca ea tine la el dar eu cred ca ea nu e sigura daca mai vrea sa iasa cu el. Probabil s-au certat si vrea sa il uite cu ajutorul tau, asa ca nu trebuie sa fii timid sau sa iti fie frica de tipul ala. E alegerea ei. Dar nu pune suflet decat dupa ce iti pune intrebarea... "Vrei sa fi cu mine?"
Succes!

| Trrrtac explică (pentru rap4us):

Nu imi este frica de tipu ala.Da au fost certati ceva timp, dupa care iau s-au impacat. Ea imi sp ca tine la mine dar si la el. Pe mess imi sp ca tine mai mult la mine dar sa numai spun la nimenithinking ..Si cred ca ar fi putin jalnic daca ar pune ea intrebarea: "Vrei sa fii cu mine". Multumesc pentru raspuns.

| rap4us a răspuns (pentru Trrrtac):

Da, ar fi jalnic, intr-adevarlaughing am uitat ca baiatul trebuie' sa intrebe... Ma rog, in cazul asta spune-i sa se hotarasca si sa zica cu cine vrea sa ramana. Cu tine sau cu el, ca altfel nu se poate. Ori e alba ori e neagra

| robe_5426 a răspuns:

In primul rand spune-i fete ceea ce simti pentru ea si spune-i ca ai inceput sa tii la ea si ar trebui sa ea o decizie in legatura cu iubitul ei.Din cate mi.ai zis parerea mea este ca te place, dar nu este corect fata de tine sa mai aiba un iubit daca vrei sa ai o relatie cu ea. Funda?:*