| DeEeA_2049 a întrebat:

Ce inseamna daca visez ca mor?

Răspuns Câştigător
| deea_9894 a răspuns:

(moartea ta) teama de a nu putea duce la sfarsit o actiune, teama de a-ti asuma unele actiuni personale, teama de urmpri ale unor decizii, noi oportunitati, noi orizonturi ce pot aparea, nevoia de a renunta la o anumita atitudine ce nu se mai dovedeste a fi eficienta; vezi si mort.

13 răspunsuri:
| ?????19 a răspuns:

Ti-a murit moartea, adica vei trai o vesnicie happy

| User a răspuns:

Ca te mariti in curand. yawn

| тecнιннιlα a răspuns:

E de bine kiss. Inseamna ca ti-a murit moartea big grin. Eu asa stiam thinking

| haiZI a răspuns:

M-i s-a intamplat cand imi mergea mai prost in viata.Sau ca incercam sa zbor si ma prabuseam.Cand totul imi merge bine visez ca zbor si daca mor ma trezesc, de parca as fi invulnerabil.Si pot face orice in vis.Mai nimic sunt doar rodul imaginatiei tale.

| szergiu a răspuns:

Nimic. happy este doar un vis, nu ti-ai spus rugaciunile in acea seara probabil.laughing

Oricum. multa lume viseaza asta chiar si eu si uite. feeling beat up Traiesc big grin

| anaaa13 a răspuns:

Ca iti moare moarteahappy.
Inseamna ca ai viata lunga.
Take care :*

| Bianca_2742 a răspuns:

Inseamna ca nu mori prea curand o sa ai viata lunga ceva de genu

| george312 a răspuns:

Cum adica visezi ca mori? visezi ca-ti zboara capul cineva sau cum? ca-cazi de undeva?
eu am visat de multe ori ca mor si nu m-am speriat
poate iti e frica de moarte si tocmai de asta ai visat asta happy

| ArTeMiSs_8963 a răspuns:

Se zice ca daca visezi ca mori... visul iti ia moartea!

nu stiu daca'i adevarat dar asa se spune!

| CristineDelaruss a răspuns:

O sa traiesti foartee mult.

| Liviuuuuu a răspuns:

Si eu am visat, e un vis oarecare, n-ai de ce sa-ti faci grijihappy

| BiUtsSa a răspuns:

Daca iti visezi propria moarte, indica o etapa tranzitorie din viata ta. S-ar putea sa incerci sa scapi de obligatiile vietii de zi cu zi...love struck se pare ca o sa traiesti mult love struck funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu.si eu am visat de multe ori.:-J... dar nu s-a intamplat mai nimic. nu'ti fa griji