| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Ce înseamnă îi pentru voi,,prieteni cu beneficii', dar fara sa întreții relații intime cu el?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Relatia cu beneficii" se refera in general, la relatiile sexuale de comun acord, sau in schimbul unor anumite favoruri materiale, sociale sau de lata natura.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista termenul de prietenie cu/fara beneficii in cazul in care relatia respectiva nu se bazeaza strict pe activitate sexuala. big grin

| mihai69 a răspuns:

Nimic. Prieteni cu beneficii sunt cei care fac sex dar nu au o relație propriu zisă, ci „se văd" doar pentru plăcere.
Așa cum o descrii tu e doar un oximoron. http://dexonline.ro/definitie/oximoron

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred ca exista, expresia la asta se refera la relații intime fără implicare

| ywar a răspuns:

Prieteni cu beneficii = sex. Punct!

| OrdanKarris a răspuns:

Prietenie cu beneficii = sex. Cand nu exista relatii intime, aia nu-i prietenie cu beneficii, ci friendzone, adica o mizerie. Cand nu exista relatii intime, nu exista "prietenie cu beneficii". Care sunt beneficiile, daca nu sexul? Care sunt acele beneficii? Singurul motiv pentru care are eticheta beneficii, implica existenta contactului intim. Se numesc beneficii casa nu se numeasca pe fata, relatii intime.

| DecayingRuin a răspuns:

O contrazicere. Prietenii cu beneficii sunt oamenii care nu vor sa se implice amoros ci doar sexual.

| Paul754880338 a răspuns (pentru DecayingRuin):

Este expresia englezeasca pentru amanti.