| Vreoproblema a întrebat:

Ce inseamna laba? Am vazut ca toata lumea foloseste expresia "dai o laba". Nu radeti, ca nici voi nu v-ati nascut stiind asta.

8 răspunsuri:
| H0lz a răspuns:

Inseamna cand te masturbezi ( In cazul baietilor ) Si provoci ejacularea. Sunt multe sinonime pentru masturbare gen : Lustruiesti racheta, Dai la cap, a o ciocăni în vârf, a o da cu capu’ de toți pereții, a da cu mucii de faianță, a da cu sacâz, a-i da în cap lui chelu’ / lui mutu’, a o da pe sub mână, a duce copiii la piscină, a face bătături în palmă, a face laba, a face manivelă / zgudu, a freca gherțoiu’, (d. femei) a-și întărâta ghiocelul, a juca table, a o lua în mână, a o lua la labă, a planta copii, (d. femei) a pune degetul la omidă, a pune faianță, a se uita în ghioc, a o zăpăci laughing

| VirtualEinstein a răspuns:

Laba=strangi penisu cu mana dreapta si exerciti o miscare sus jos cu o viteza constanta.

Alte răspunsuri
| Anee94 a răspuns:

Inseamna sa te masturbezi happy

Alte răspunsuri
| supranatural93 a răspuns:

Masturbare in cazul baietilor

| BeastyBoY a răspuns:

Expresia a da o laba vine de la masturbare. Laba vine de la folosirea mainii, care in limbaj urban i se asociaza asa zisul apelativ de laba. Dupa cum stii laba se zice la piciorul anumitor animale, Ex:Laba de urs.Bun revenind " a da la laba" inseamna a te masturba.Asta in special la barbatitongue. Ma bucur ca te-am ajutat.

| StayYStroOng a răspuns:

LOOOL. Cati ani ai fratele meu? Sa dai o laba : masturbare masculina, sa-ti,, freci,, penisul rolling on the floor) in cazul in care ai asa ceva rolling on the floor.

Alte răspunsuri