| Takanashi a întrebat:

Ce înseamnă "muzică bună"?
De ce lumea folosește expresia asta?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Subiectivism si doar atat!

| Adnrs a răspuns (pentru Drimmero):

Nu as putea găsi un răspuns mai bun!

| Drimmero a răspuns (pentru Adnrs):

E si o vorba ' de gustibus coloribus non est disputandum', la fel si cu muzica, mancarurile, filmele, sporturile, etc.

| Adnrs a răspuns (pentru Drimmero):

Cred că vorba "Gusturile nu se discută" e pe înțelesul tuturorlaughing.

| Drimmero a răspuns (pentru Adnrs):

Vorba romaneasca e preluata din latinescul de mai sus, am zis-o in forma originala.

Ar trebui,, dar nu de fiecare data e priceputa

| Adnrs a răspuns (pentru Drimmero):

M-am prins.

| Drimmero a răspuns (pentru Adnrs):

Nu ca ar fi fost un lucru dificil.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Https://www.youtube.com/watch?v=285OKea14Sc
uite ceva care reflecta realitatea

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pentru cei ce considera a fi manelele muzica buna, e pur subiectivism, cum s-a mai zis aici, insa cand stii sa faci diferenta intre Scorpions, Joe Satriani, Celine Dion, Andrea Bocceli si Guta, Salam, Adrian Minune si solista ce cinta in barul de la coltul strazii, sa zicem, vei intelege la ce se refera muzica buna.

| oglindasultanului a răspuns:

Ca nu se pricep la genuri muzicale. sunt enervanti astia, care vor doar ce-i bun, dar nu pot sa exprime ce este astfel pentru ei. si apoi te simti vinovat ca si cum ai incercat sa-i inseli (sau alte din astea), oferindu-le ceva care ei s-au dus cu zarva/minciunile/dusmania pe la spate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E la fel ca la mancare buna, bautura buna.
Normal ca nu e peste tot la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia de care majoritatea fug.

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Adica muzica frumoasa, draguta, etc

| Takanashi explică (pentru Thedarklightofthemoon):

Știi ce e muzica frumoasă? E același lucru de care am întrebat.; D

Răspuns utilizator avertizat