| Anablondyi a întrebat:

Ce inseamna lake? cum sa ii explic unei fete?straight facestraight face funda

Răspuns Câştigător
| Savy a răspuns:

Lake = lac (balta aia mare, apa necurgatoare).
Lake (editia romaneasca de cartier) e atribuit unei persoane mai delasatoare, mai slabe de inger care nu se ridica la nivelul celor din anturajul lui. E deseori folosita ca mod de manipulare inconstienta pentru a determina o persoana sa faca ce nu vrea.
Unei fete de ce ar trebui sa-i explici asta? Era de fata cand cineva ti-a spus "lake", i-ai spus tu ei asta sau crezi ca esti "lake" din cauza ei (te invarte pe deget)?

7 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Lake in romana de "cartier" este asa zisul gay, homo, poponar, poponaut si etc. De explicat ii zici ca baieti lake sunt niste baieti mai slabi de inger.

| Lovely a răspuns:

Lake ( citit lache ) in romana are sensul unei persoane slabe ( un ex ar fi unui baiat care are unclinatii gay i se zice lake. nu zic eu asta. asa am auzit) unor persoane mai mototoale li se zic asa.

Ceao>big grin

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! in engleza?
inseamna lac. pai ii spui pur si simplu ca ase se zice in engleza la lac.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Lake=Lac
Ii explici cu frumosul sau daca nu o convingi spune-i sa caute pe net ce inseamna sau sa intrebe profesorul de engleza.Succes happy

| nobody_7049 a răspuns:

Lol
lake inseamna gay sau poponar sau bulangiu cum vrei tu (in romana)

| Nimeni1996 a răspuns:

Inseamna lac(stii tu...cu apabig grin)

| BringMeTheHorizon a răspuns:

Lake e lac(apa statatoare)thinking s-a inventat ceva mai demult numit google translatewinking