| Wildie a întrebat:

Ce inseamna pentru tine dragoste adevarata?

Răspuns Câştigător
| Bombonica1 a răspuns:

Dragostea adevarata este atunci cand intalnesti o persoana, o cunosti si incepi sa tii la ea chiar daca nu corespunde neaparat idealului tau de partener/a.Sa o apreciezi si sa nu vrei sa o schimbi niciodata,sa iti faci din ea idealul tau,sa simti ca il vei ierta orice ar fi.sad
Cand dragostea e impartasita traiesti o fericire greu de descris, dar cand respectiva persoana nu simte la fel simti ca iti cade cerul in cap.
Acum, am generalizat prea mult si vreau sa iti zic din propria mea experienta.Il urasc pentru ca nu imi da nici un motiv sa nu il mai iubesc asa de tare.Imi distruge zilnic visele, dar acel moment cand majoritatea se simt unii oameni devine altfel pentru mine.Imi place ca ma lasa sa am vise, numai ca apoi sa il simt aproape cu aroganta lui cumplita cand mi le distruge.Simt ca el este cel ce ma cunoaste cel mai bine,cel pe care oricat l-as minti citeste adevarul de pe buzele mele,cel care imi insenineaza zilele cu o singura privire, cel cu care as vorbi la infinit numai despre persoana lui.El e iarna mea cu tei infloriti, ziua mea cu cer instelat si motivul pentru care simt ca am un rost in viata.Ma face sa sufar,mult chiar,e un arogant, un indiferent, un afurisit si...il iubesc.
Intr-o zi poate imi voi face curaj sa ii spun ce simt pentru el, sau poate o sa ma afund in orgoliu si voi trece mai departe...nu se stie.
Frumoasa intrebare apropo.Nu ma intereseaza funda, sper sa iti fi gasit raspunsul la intrebarehappy.

| Bombonica1 a răspuns (pentru Bombonica1):

In care majoritatea se simt la pamant*

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Sex turbatlove struck

| Klepto a răspuns:

Iluzie, miraj, imposibilitate.

| Zuzu6235 a răspuns:

Respect reciproc si iubire impartasita. utopie mai exact.
pe scurt, e ca OZN-urile. auzi de ele dar nu ai vazut niciodata.

| NimenixD a răspuns:

Sentimentul acela pe care cred că încă nu l-am avut niciodată laughing.
Doar mi s-a părut că îl am. Până nu întâlneşti " dragostea adevărată " nu poţi explicaa :*.

| Bombonica1 a răspuns:

Cand majoritatea se simt la pamant*
Am scris in graba.scuze pentru eventualele greseli

| TwiX0r a răspuns:

Pentru mine, dragostea nu se poate descrie in cuvinte happy

| Thynna1997 a răspuns:

Saluuuuut Mada! happy
Ahhhhh dragosteaa! :X :X :X :X :X
Dragostea adevarata este cand iubesti pe cineva la prima vedere!
Cand te uiti in ochi lui si il placi din primul moment! :X :X :X
Este minunataaaa dragosteaaa :X :X :X laughing
Incearca si tuuuu laughing
Fundaaa? :Xbatting eyelashes