| Katalyna_9908 a întrebat:

Ce inseamna totusi o iubire adevarata pentru tine?

Răspuns Câştigător
| Pissu_6243 a răspuns:

Pentru mine iubirea adevarata inseamna sa ma simt compatibila cu cel de langa mine, sa imi simt stomacul in gat si inima cum bate puternic de fiecare data cand vorbesc cu/despre el, de fiecare data cand il vad, de fiecare data cand il aud, de fiecare data cand ii simt mirosul, gustul, pielea, sa tresar atunci cand stiu ca el ar putea pati ceva.Pentru mine iubirea adevarata inseamna si ca prietenul meu sa stea o lunga perioada de timp cu mine stiind din start ca nu va primi virginitatea mea...in rest as face orice ca sa il fac sa se simta bine, binenteles daca si el face asta pentru mine.Pentru altii poate asta inseamna altceva, dar pentru mine asta inseamna, si sunt sigura ca am gasit`o.

4 răspunsuri:
| justmeesb a răspuns:

Pentru mine inseamna sa las de la mine, sa fiu altruista si sa fiu un sprijin si suport pentru partenerul meu, sa ma gandesc la el prima data cand ma trezesc si seara sa adorm cu gandul la el, sa-mi fac planuri de viitor cu el, sa-l vad tatal copiilor mei, sa ne intelegem numai din priviri, sa ne respectam, sa fac lucruri pentru el care nu le-as face pentru nimeni altcineva si ca comunicam mult.

| meLyssa_9110 a răspuns:

Atunci cand cineva te iubeste cu adevarat si nu iti arata asta prin vorbe ci prin fapte, sinceritate si respect!

| Ciprianch28 a răspuns:

Respect, incredere, comunicare, organizare.

| Ella6991 a răspuns:

Iubirea adevarata? Hmm ce e aia? Pt fiecare e ceva cu totul si cu totul diferit dar pana la urma rezultatul este acelasi!
Iubirea adevarata pentru mine este atunci cand ma simt iubita, protejata, ingrijita. Nu imi este teama de nimic pentru ca stiu ca "el" este langa mine. Iubirea adevarata este atunci cand ne putem citi vocea sau chipul si stim imediat ca s`a intamplat ceva. Iubirea adevarata este atunci cand debia astept sa ma sune si sa ii povestesc ce am facut, fara sa ma feresc de ceva, este atunci cand mor de dorul lui, cand stiu ca as face totul pentru el si el pentru mine, cand pot merge cu el pe strada cu capul sus fara sa imi fie rusine. Cand ma simt inteleasa. cand tot ce e in jurul nostru nu mai conteaza daca suntem impreuna! Iubirea adevarata atunci cand totul este reciproc!