| Sexsolog a întrebat:

Ce inseamna pentru tine dragostea la virsta adolescentei?

11 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Amintiri frumoase. Am simtit ca descopar lumea. Si nu e vorba doar de dragoste, ci de viata, in general. Mi-e dor si e asa departe, de parca a fost in alta viata, as vrea uneori sa mai fie la fel.

| ghiCIne a răspuns:

O dragoste visatoare, naiva.

| sylar2007 a răspuns:

Ce inseamna pentru mine? inseamna izbirea de zid

| Nastia a răspuns:

Pierderea mintilor si multa pasiune de moment.

| DJSkillzPhiladelphia76ers a răspuns:

Dragostea la varsta adolescentei inseamna ceva unic...o traire de moment sau de durata care incepe dupa cum ai mentionat de la varsta adolescentei. Unii avem senzatia ca nu o sa ne indragostim niciodata(exemplu eu pana a fost fata care mi-a pus capac). Totusi cand avem ocazia sa traim aceste sentimentele este bine sa le impartasim cu persoana de care iti este draga.crede-ma aceasta experienta este foarte frumoasa si ar trebui sa o traiesti la maxim fiindca avem o singura viata.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu e DRAGOSTE.
Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie,
nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău,
nu se bucură de nelegiuire, ci se bucură de adevăr,
acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul.
(っ◕‿◕)っ ♥

| Diana_6668 a răspuns:

Nu exista.

| strawberryy a răspuns:

Da...pai si eu am iubit si am ajuns la concluzia ca la varsta adolescentei poate sa te ia oricine de minti.mai bine te gandesti dinainte in cine ai incredere pentru ca poti fi dus de nas mult prea usor iti poate spune ca te iubeste doar pentru o aventura in pat.sau cine stie ce alte interese.ce sa zic e frumos sa iubesti dar sa ai grije pe cine te pup

| Denisa444 a răspuns:

Inseamna premiera unor noi sentimente, intense, pe care nu stiai ca le poti avea si care te fac sa simti ca iubirea pe care o traiesti e adevarata, unica si speciala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iluzie optica.

| reaper a răspuns:

Uite si un articol pe aceasta tema www.6n.ro/dragostea-la-varsta-adolescentei/