| ladyy a întrebat:

La ce virsta dragostea poate fi adevarata/?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Era si o melodie care spunea ceva de genul" Dragostea in viata nu te-ntreaba, vine cand vrea ea". Iubesti cu adevarat atunci cand esti capabil sa-ti asumi responsabilitatea unei relatii.

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La orice varsta cat de cat matura (adica dupa 15-16 ani)

Janina
| Janina a răspuns:

Nu cred ca dragostea are varsta, insa nici nu cred ca poti sa iubesti la 12 ani sau ceva de genul... dragostea pare odata cu o doza de maturitatewinking

mlm
| mlm a răspuns:

Dragostea nu are varsta si nici culoare, totul este normal la orice varsta, important este sa stii ceea ce simti cu adevarat.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Dragostea nu are varsta
te poti indragosti la 14 ani sau la 50
winking

eileen
| eileen a răspuns:

La varsta la care esti matur, stii ce vrei de la persoana iubita si esti constienta de ce poti da in relatia aceea.

| medgirl a răspuns:

Dupa parerea mea, la orice virsta!

| Parintele a răspuns:

Tot timpul.

| ioanaa a răspuns:

Dragostea nu apare la o varsta anume. Se numeste dragoste atunci cand o simti cu adevarat, cand nu poti explica in cuvinte trairile pe care le ai alaturi de persoana iubita. Cel putin, asa zic eu.

| Ben. a răspuns:

Cele mai intense sentimente le-am avut in adolescenta. dup'aia m-am rutinat, ca sa zic asa.

assiris
| assiris a răspuns:

Nu tine de varsta, cind iti vine. Doar ca dupa o anumita varsta intervine rationalul si abia atunci iubesti si stii ce faci.

| MADALINAAAA a răspuns:

Mai mereu confundam o atractie, un moft, unele sentimente q dragostea... o simti q adevarat dupa 17-18 ani, cand esti mai matura...

| Wtf9000 a răspuns:

In adolescenta, pe la 16 ani. Dupa aia incepi sa-ti dai seama ca nu-i chiar asa.

| copilu a răspuns:

Dragostea nu are varsta. cel putyn asta e parerea mea.

| alecs_6027 a răspuns:

Orice varsta...big grin...bine exceptand cazurile cand o fata d 10 ani spune ca e indrgostitalaughing>.aia nu e dragostebig grin...tongue

| altul a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat... un baiat o fata matura poate simti o dragoste si de la 12 13 ani...

| anarchy a răspuns:

Nu conteaza varsta ci cum te intelegi cu parteneru/partenera de viata pnetru ca daca nu va intelegeti bine nu poate fii numita dargoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti prin clasa a 2-a - a 3-a...thinking cam asa:-b

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Problema mare este dacă dragostea are vârstă!?!
Noi ne naștem cu ea și murim cu ea. Cu alte cuvinte face parte din ființa noastră.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In adolescenta spre maturitate caci atunci cand esti copil spui mult si bine ca te-ai indragostit dar nici macar nu sti ce e dragostea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ORICAND E...ADEVARATA. SIGUR, TREBUIE SA SI INTELEGI CE TI SE INTAMPLA!

| anonim_9192 a răspuns:

.de exemplu eu am 16 ani happy si pot sa zic ca eu iubesc. dar nu stiu cat de adevarate sunt sentimentele. dar dragostea poate sa fie si la 5 ani .si la 50.cand e dragoste simti ca plutesti si ai face orike pentru aceea persoana.sad...cateodata e si trsita iubirea cand nu primesti ins chimb aceleasi sentimente`. pup

| xti a răspuns:

Exista si dragoste falsa?hee hee