| Swallow a întrebat:

Ce inseamna pentru voi frumusetea?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tot ceea ce satisface simtul meu estetic.
Creierul uman e bombardat cu informatii,stiri,imagini,oameni,sunete,culori,etc.
Cand ceva din toate astea ma atinge in mod pozitiv,cand se gaseste in rezonanta cu simtul meu estetic, il voi considera frumos.
E corect ceea ce auzi mereu "nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie".
Intr-o varianta simplista.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aparenta exterioara a unei persoane (forma chipului).

| FlyingSoul a răspuns:

Ceva, pentru mine, e frumos cand te uiti la el si nu iti vine sa intorci capul.

| newfcsb17 a răspuns:

Ceva evaziv

| LianaAna a răspuns:

Frumusetea.off asta e ceva greu de definit, pentru ca nu exista un tipar, de ex o fata cu nasul mai mare poate fi frumoasa daca are ochii frumosi si buze senzuale si o forma a fetei frumoasa, sau o fata cu buze perfecte dar cu ochii urati poate fi urata, dar de obicei frumusetea de pe chip reflecta starea interioara adica toate fetele frumoase pot fi si urate daca sunt suparate sau nu stiu, asta este parerea mea, ma rog exista si fete care sunt urate oricum(si baieti de altfel).

| marysol10 a răspuns:

Prima ninsoare,rasaritul soarelui la mare,primul "te iubesc" adevarat,surasul unui copil,culorile primaverii,sunetul valurilor, noptile tarzii cand te pierzi in dragoste, etc.Caci fizic un lucru e sigur frumusetea e har e dar dar se si inata.

| zapI a răspuns:

Frumusetea e ceva ce imi place mie.