| aleexxuuutzaa a întrebat:

Ce inseamna pentru voi iubirea adevarata?
ce ati face pentru persoana iubita?
ati fi in stare sa va dati viata pentru persoana iubita?
cele mai frumoasa raspunsuri primesc funtitza big grin:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat! tocmai in iubirea adevarata esti capabil sa calci peste propria fericire numai sa o/il vezi pe cea/l cu care esti fericit/a. Eu unu as face orice pentru iubita mea, si chiar daca este peste puterile mele incerc sa imi depasesc aceasta conditie numai sa nu vad lacrima in ochii ei.Cand o vad trista sunt trist, cand o vad fericita sunt fericit. Daca cineva ar incerca sa-i faca rau, mi-as da si viata numai sa o protejez... cand ma uit pe strada incercand sa gasesc macar o alta fata mai frumoasa ca ea nu gasesc, in ochii mei este cea mai frumoasa si nu-i pot gasi defecte oricat de mult as incerca, in schimb la alte fete imediat le gasesc cel putin un defect... asta este dragostea, acea persoana speciala din viata ta este centrul tau, cand esti suparat si te vezi cu ea, brusc devii fericit si uiti de toate problemele din jur. poate sunt eu prea romantic dar raman la parerile mele.

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu stiu ce inseamna iubirea adevarata pentru mine, nu acum. Mai intai trebuie sa traiesc si apoi sa zic: "Da, mai, aceasta e iubirea adevarata."
Ce as face pentru persoana iubita? Tot ce as simti.
Nu, nu mi-as da viata pentru persoana iubita! Daca mi-ar cere asa ceva, ar inseamna ca nu ma iubeste. Eu, ca iubit, i-as spune sa-si traiasca viata si fara mine, ea, ca iubita, ar trebui sa fac la fel.

| nicol20 a răspuns:

Iubirea nu conteaza cati ani ai fiecare iubire este specifica varstei respective. Abia la maturitate exista sanse sa stim cum este iubirea adevarata si indiferent de varsta iubirea este cel mai frumos sentiment care poate exista pe lumea asta nimic nu se compara cu iubirea cu dragostea cam asta ar fi in mare despre iubire apropo iubisrea nu se spune prin cuvinte ci se simte. Iar in legatura ce as face pentru persoana iubita orice mi-ar sta in putinta daca as putea i-as da luna de pe cer orice doar sa vada cat de mult il iubesc.Normal ca as fi in stare sa imi dau viata pentru el dar in fine relatia mea cu ex s-a sfarsit si nu a stiut sa ma pretuiasca as fi facut totul pentru el si el stie chestia asta in fine.Bafta

| тecнιннιlα a răspuns:

Ce inseamna? Pentru mine inseamna. sa gasesc un baiat pe care sa-l iubesc cu adevarat, dar sa fie si reciproc bineinteles.

Pentru el as face multe. Il iubesc si as fi dispusa sa renunt la multe pentru el.

Daca ar fi cu adevarat necesar. Da mi-as da. viata pentru el. happy Si sunt sigura ca si el ar face`o. :*love struck

| GyeBaek a răspuns:

Iubirea adevarata este iubirea cand iubesti din propria vointa si iubire din dorinta de iubire.As face orice pentru ca persoana iubita sa fie fericita si da as fi in stare sa-mi dau viata.

| Gabi_6377 a răspuns:

Iubirea adevarata poate sa existe intre doua persoane sau doar una din cele doua persoane poate iubi cu adevarat. Iubirea adevarata inseamna sa te sacrifici, sa lupti si sa te simti implinit in bratele lui/ei.Pentru persoana iubita as face mult si chiar am facut, numai ca mi-am facut rau, facandu-i lui bine.As fi in stare sa mor, am vrut, insa m-am imbolnavit, nu am reusit sa mor. Iubirea inseamna sa nu-l condamni pe celalat daca nu te mai vrea, si sa-l lasi sa fie fericit, cu oricine si-ar dori.

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Nu stiu cati ani ai. dar sper sa poti sa retii si totodata sa INTELEGI asta :
iubirea adevarata este iubirea de sine

| anss23 a răspuns:

Cred ca iubesti pe cineva cu adevarat doar cand ai fi dispus sa-ti dai si viata pentru el, sa mergi si pana in capatul celalalt al pamantului daca te roaga.

| ----:anonim:--- a răspuns:

Iubirea?happyhmm.sincer nu pot sa o descriu in cuvinte, e un sentiment puternic ce domina atat in trupul tau cat si in sufletul tau. I-as da tot ce am mai scump pe lumea asta pana si viata, pentru ca asta inseamna iubire adevarata. iar daca cineva iti va spune ca iubire adevarata nu exista sa nu-l crezi!happy
kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt Bogdan, Vlad si Radu multe.As fi in stare.

| caty_7652 a răspuns:

Pai eu mi-as da viata pentru prietenul meu cu toate ca sunt doar de 2 luni cu el.se poarta foarte frumos cu mine si este un scumplove struck...ai grija si tu de cine te indragostesti ca ai putea sa suferi foarte mult dupa cineva care nu te merita si la randul tau nu fa pe altcineva sa sufere:*