| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca iubirea este un sentiment vital fara de care nu ne putem trai cu adevarat viata?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde man de fiecare in parte,am cunoscut persoane sngure si fericite care isi ocupau timpul cu munca,distractia cu prieteni sau singur, e iubirea un lucru important desigur in viata daca gasesti pe cineva care sa iubeasca cu adevarat si aceste cazuri sunt foarte rare, sa nu uitam ca un gand ignorant da devine frustrare apoi depresie, deci cu cat ai multe frustrari cu atat ajungi mai des in depresie

| OnuOnulică a răspuns:

Nu neapărat. Poți trăi fericit în această lumea și fără iubire. Dar, iubirea e lucru care face viața mai frumoasă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai viata, presupune sa traim fiecare sentiment, deci da si iubirea se pune.

| R0R0 a răspuns:

E un sentiment important.

| Lawliet14 a răspuns:

Ii vital, da. Abia astept sa am familie. Si altceva pe langa ea. tongue

| AlexDFY a răspuns:

Da se poate traii, intr un final duce la depresie, indiferent ce ai spune, indiferent daca dureaza cateva luni sau cativa ani, dar iubirea poate sa fie si fata de un animal (nu ma refer la zoofilie)

| Dragosdoar a răspuns:

Am aproape 19 ani si pana acum n am avut nici o relatie si trist din cauza asta nu sunt deci poti trai si fara iubire

Răspuns utilizator avertizat