| narutotruefan a întrebat:

Ce inseamna pentru voi iubirea? este importanta? ati putea trai fara ea? Ati muri din sau pentru iubire?

Răspuns Câştigător
| Karisma a răspuns:

Iubirea este totul! Iubirea e ceva frumos ca atunci cand un copil zambeste pentru prima data,iubirea este ca atunci cand ii spui unui baiat ca iti place camasa lui si el vine mereu cu ea,iubirea,iubirea e ceva minunat. Este sufletul,viata,chipul nostru e o viata intreaga e cea ce a facut oamenii sa fie oamenii! IUBIREA ESTE CEL MAI MINUNAT DAR,DE O VALOARE NEPRETUITA,PE CARE DUMNEZEU LE-A DAT-O OAMENILOR.
Venind de la Dumnezeu,iubirea mosteneste eternitatea, depasind chiar moartea.
A iubi este insasi legea vietii. Dumnezeu este iubire. Cand facem loc iubirii, practic ii facem loc lui Dumnezeu insusi.Este cea mai importanta. Putin timp as putea trai. As muri pentru iubire.

| narutotruefan explică (pentru Karisma):

Multumesc! multumesc pentru raspunsul tau plin de... iubire! Si eu as putea zice la fel doar ca am vrut sa vad cum gandesc si ceilalti... >big grin

2 răspunsuri:
| Karisma a răspuns:

Cu placere draga, mersi pentru fundita