| BogdanPunct a întrebat:

Ce inseamna pentru voi un "te iubesc"?

Răspuns Câştigător
| Roxana75 a răspuns:

Frumos raspunshappy

22 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Depinde. Unele persoane arunca aceste cuvinte fara sa le pese, de parca ar spune "mie foame".
Pentru mine e un sentiment aparte. Nu te poti juca cu el.
te iubesc inseamna totul.Un cuvant care merita rostit de cei ce iubesc cu adevarat si cei ce fac sacrificii pentru apropiati!

| l1t7leb0y19 a răspuns (pentru madyddd):

Cand spui ca unele persoane arunca aceste cuvinte fara se le pese, de parca ar spune "mie foame"...Ai dreptate happy Mai corect spus,daca "ti-e foame de iubire",inseamna ca "tu" CAUTI iubire,deoarece nu ai incredere in tine insuti si consideri ca fericirea vine din exteriorul tau, nu din interior. Fericirea este o DECIZIE, nu o experienta. TU poti decide sa fi fericit/a si fara ceea ce ai crezut sau crezi ca ai nevoie pentru fi fericit/a, si vei fi fericit... daca asta decizi. Experienta ta este REZULTATUL DECIZIILOR, nu cauza acestora!

| l1t7leb0y19 a răspuns:

Salut Bogdan.
Ce inseamna pentru mine un "te iubesc"?
Pai... in primul rand, daca persoana care imi spune asta se uita in ochii mei in acelasi timp pot descoperii foarte usor daca e adevarat sau nu. Ochii sunt oglinda sufletului.
Sunt multi care cauta mesaje de dragoste pe internet, sau poezii, sau isi intreaba prietenii daca stiu ceva romantic ce poate sa ii transmita mai departe persoanei iubite.Acel "Te iubesc"din mesajele de dragoste copiate de pe net sau din ORICE ALTA PARTE, nu e decat un "te iubesc" cat se poate de fals. Oamenii evita sa se priveasca in ochii daca ai observat happy De aceea se pot ascunde atat de multe.Cuvintele i-au fost date omului, pentru a-si ascunde sentimentelehappy Ochii iti dezvaluie adevarul.Eu ma bazez pe ceea ce SIMT atunci cand o persoana imi spune ca ma iubeste SI MA PRIVESTE IN OCHI, nu pe ce gandesc: "lasa ca poate e bine". Ti s-a intamplat probabil si tie sa iti spuna cineva "te iubesc" si sa simti cu tot sufletul asta.Insa dupa o perioada, desii o spune in acelasi mod, desii iti place...SIMTI ca ceva nu mai e in regulahappy Inima intotdeauna iti spune adevarul.Nu ai niciodata nevoie de pareri sau de mesaje de dragoste ce provin de pe internet, de la prieteni, vecini si asa mai departe.Ai si tu o inima si poti sa o folosesti happy Acel "TE IUBESC", care te face sa te simti FERICIT PANA IN ADANCUL SUFLETULUI, acela e unul adevarat happy
Iti doresc o zi superba in continuare si mult succes happy

| BogdanPunct explică (pentru l1t7leb0y19):

Wow. m-ai lasat fara cuvinte. ai mare dreptate, l1t7leb0y19 [rolling on the floor], si intr-adevar in ziua de azi evitam sa ne mai uitam in ochii persoanelor in momntul in care le vorbim. happy

| l1t7leb0y19 a răspuns (pentru BogdanPunct):

Iubirea nu este ceea ce VREI, Iubirea este ceea ce ESTI. E foarte important sa nu confuzi una cu cealalta. Daca tu crezi ca iubirea este ceea ce VREI, atunci o vei CAUTA mereu, in toate locurile Daca tu crezi ca iubirea este ceea ce ESTI TU, atunci o vei OFERII tuturor, in orice loc ocupa pe acest pamant happy Aceasta te va determina sa gasesti, ceea ce cautarea nu va descoperi happy

| Roxana75 a răspuns (pentru l1t7leb0y19):

Frumos raspunshappy

| DeeaMarry a răspuns:

Sunt cele mai frumoase doua cuvinte pe care mi le poate spune cineva. Sunt magice. Ma fac sa ma simt cea mai norocoasa si cea mai fericita persoana din lume atunci cand vin de la iubitul meu, pentru ca stiu ca asta e una dintre modalitatile prin care sufletul lui se exprima happy.

| AikkoxD a răspuns:

Nimic. Sunt doar nişte cuvinte. Şi eu pot să-ţi spun te iubesc fără să însemne ceva. Cel mai mult contează faptele.

| xbeib a răspuns (pentru AikkoxD):

Pentru tine un te iubesc inseamna doar niste cuvinte laughing si daca vine din partea mamei tale, tu vrei fapte?! wow.

| AikkoxD a răspuns (pentru xbeib):

Mama? Să-mi zică mie vreodată te iubesc? Aia mă scoate pe uşă afară numai când mă vede cu enşpe mii de culori în păr.

| xbeib a răspuns (pentru AikkoxD):

straight face. Si daca vine din partea eu stiu, persoanei iubitee?

| AikkoxD a răspuns (pentru xbeib):

Mie mi-ar fi indiferent dacă mi-ar spune sau nu, pentru că ştiu că mă iubeşte. Am avut nişte experienţe aiurea acum câţiva ani, de asta consider că sunt doar două cuvinte şi că faptele contează.

| xbeib a răspuns (pentru AikkoxD):

Da ai si tu dreptate, dar si cuvintele alea inseamna ceva..acum poate e doar parerea mea.

| RMG35 a răspuns:

Pentru mine,, Te iubesc" inseamna mai mult decat un cuvant.

Clar laughing

| BogdanPunct explică (pentru RMG35):

Logic. pentru ca sunt doua cuvinte. laughing

| laure_3087 a răspuns:

Un cuvant fara rost

| SpawNury a răspuns:

Gaura de covrig.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 cuvinte care au o litera comuna "e".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minciuna :-)

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca e spus din suflet....multe

| Fantastic7 a răspuns:

Te iubesc = Tin la tine foarte mult, as vrea sa fiu cu tine in toate momentele vietii mele, vreau sa te ajut si sa-ti fiu alaturi cand ai nevoie de mine.

| rousz a răspuns:

O sa-ti spun ce m-i se intampla cand aud un te iubesc spus din suflet! ma face sa zambesc chiar si atunci cand sunt trista, imi lumineaza chipul si ma face sa ma simt cea mai iubita persoana!

| pokerplay661 a răspuns:

Depinde de cine iti spune ca te iubeste. Mama ta, un/o iubit/a, detalii