| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna " Te iubesc " pentru voi happy?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Totul, atunci cand o spune cine trebuie, cand trebuie.

Din pacate acest Te Iubesc si-a cam pierdut sensul in ziua de azi. Multi il spun doar pe ideea de a-ti inchide gura.

E ca si acel : Ce mai faci? Care de fapt e un nonsens pentru ca devine vorba de lemn. E un element care zici ca nu trebuie sa lipseasca din conversatie desi te doare in 14 poate ce a mai facut persoana pe care o intrebi.

Oricum, un Te Iubesc n-o sa auda de la mine prea multe fete. Nici macar cele pentru care simt ceva destul de puternic poate. Ele vor sti ca sunt speciale pentru mine, dar nu le voi spune ca le iubesc.

Eu pastrez acel Te Iubesc pentru siguranta unei relatii, pentru atunci cand stiu ca atat eu cat si partenera am facut anumite eforturi pentru a putea ajunge sa auzim fiecare din partea celuilalt un Te Iubesc triumfator, care sa insemne ca stim cu adevarat ca asta vrem amandoi si ca ne vom sprijini ca sa avem in continuare o relatie placuta bazata pe incredere, libertate, sinceritate, comunicare, sprijin, etc.

Te Iubesc inseamna de fapt trecerea de la sentimente incerte la certitudinea unei relatii.

7 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Alex! S-ar putea scrie romane cu explicații, dar în două cuvinte, pentru mine înseamnă dăruire și spirit de sacrificiu laolaltă, respect și încredere, înțelegere altfel spus, ARMONIE.
O zi cu zâmbet să ai și plină de dragoste!

| onasis1961 a răspuns:

Ma lupt singur cu noptile
si numar zilele zilele in care am suferit
si tu nu sti nimic
vad poze cu un alt barbat in telefonul tau
cum eram noi la inceput si ma iubeai mult

ma intreb unde am gresit
sau de mine te-ai plictisit
parca eram printul tau
si ma alintai mereu

te iubesc dar nu mai stau cu tine
du-te la el sau ramai cu mine
spune-mi acum ce ai tu in gand
nu mai vreau sa sufar si sa plang

am sa trec si peste mine
si-am sa uit de toate
mi-am calcat chiar si orgoliul
sa te am aproape

ma mir ca nu s-a intamplat
intre noi nimic rau
ma rog doar sa plangi si tu
cum te iubesc eu

ma intreb unde am gresit
sau de mine te-ai plictisit
parca eram printul tau
si ma alintai mereu

te iubesc dar nu mai stau cu tine
du-te la el sau ramai cu mine
spune-mi acum ce ai tu in gand
nu mai vreau sa sufar si sa plang

| MenInShadow a răspuns:

Eu nu am rostit cuvantul asta pana acum,si poate nici nu o sa-l rostesc curand. Daca ar fi dupa mine, cuvintele Te si iubesc,ar arata atasarea fata de o persoana, un fel de a-ti exprima sentimentele,o cale mai scurta, pentru ca nu multi pot sa descrie sentimentele de"iubire"pe care le simte pentru o persoana, asa ca foloseste cuvintele astea...

| Dean1996 a răspuns:

Pentru mine "Te iubesc" inseamna o modalitate de-a spune cuiva ca nu e singur,ca acolo, exista cineva pentru el, ca nu este singur pe lume.Inseamna ca nu-i vei da niciodata drumul si-l vei ajuta la greu, il vei intelege indiferent ce-ti spune si asta nu o sa va afecteze.Inseamna ca esti dispus sa faci orice pentru persoana respectiva sa o vezi fericita,inseamna ca ai vrea sa fi acolo si sa ajuti.
In incheiere, acest sentiment mi se pare de nedescris, de aia nu mi-a iesit bine aceasta opinie.

| Lavy a răspuns:

Pentru mine una inseamna fercire si eternitate! happy

| Kristtine a răspuns:

Cea mai mare minciună.

| Klepto a răspuns:

O modalitate de a intra in pantalonii unei fete, iubirea nu exista, exista doar sentimentul unora de nesiguranta, obsesia de a nu fi singur si dorinta de a avea pe cineva.