| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna persoana bisexuala?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Persoana bisexuala este acea fiinta umana careia din nastere i-au fost transmise prin intermediul cromozomilor existenti in ADN-ul lor, informatia genetica PROPRIE si caracteristica doar persoanelor bisexuale de a exista in natura lor umana intr-o masura egala ambele orientari sexuale : atat heterosexuala cat si homosexuala. Sau mai simplu spus sa fie la fel de mult atrasi de ambele sexe; feminina si/sau masculina. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Care poate face sex cu parteneri de ambe genuri.

| Andreeush a răspuns:

Înseamnă că îi plac ambele sexe.

| Jay1 a răspuns:

Bisexualitatea este o preferință sexuală pentru persoanele de ambele sexe. Bisexualitatea, ca una dintre posibilele orientări sexuale, este potențialul unei persoane de a simți atracție sexuală și de a se angaja în legătură emoțională sau sexuală cu persoane de ambele sexe. O persoană bisexuală poate să nu fie înclinată în egală măsură de membrii ambelor sexe, iar gradul de atracție poate varia în timp.

Percepția Sinelui este cheia identității bisexuale. Multe persoane fac sex cu persoane de ambele sexe, dar încă nu se identifică ca fiind bisexuale. De asemenea, alte persoane se angajează în relații sexuale doar cu persoane de un singur sex sau nu au deloc relații sexuale și totuși se consideră bisexuale. Nu există un singur „test" care să poată determina dacă cineva este sau nu bisexual.

Teoria conform căreia oamenii sunt în esență ființe bisexuale a fost discutată de Freud în zilele sale medicale preistorice. El credea că oamenii conțineau întotdeauna părți masculine și feminine, dintre care una a devenit dominantă pentru o anumită perioadă, în timp ce cealaltă a fost menținută într-o mică parte.

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

O persoană bisexuală este aceea care are orientare sexuală în ambele sensuri, îl atrag și bărbații și femeile.

| Jeonghyeo a răspuns:

Inseamna ca are ambele sexe.

| Numeexistent3 a răspuns:

Nu conteaza gaura

| edweed a răspuns:

O persoana care manifesta atractie fata de ambele sexe.
Ii e tot una cu cine face ''dragoste''.