| Dek a întrebat:

Ce inseamna preludiu?

Răspuns Câştigător
| anOnimăăăă a răspuns:

Preludiul consta in toate acele "jocuri amoroase" de dinaintea actului sexual propriu-zis. Aceasta faza dinaintea actului sexual are o importanta deosebita pentru ca provoaca o excitatie puternica. Mangaierile si sarutarile fac parte din ritualul preludiului si li se acorda o atentie sporita. O atingere tandra, o vorba dulce soptita la ureche, maresc dorinta erotica.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sper că nu te referi la preludiile simfonice.winking

| Pastilu?? a răspuns:

@ michaelj
Dacă nu ştii mai bine abţine-te oh go on
E cum zice ''anOnimăăăă''
Constă în jocurile amoroase de dinaintea actului sexual.

| michaelj a răspuns:

E sinonim cu "priveghi". E atunci cand moare cineva si corpul ii este tinut in casa pentru ca rudele sa-si ia adio de la cel decedat. E un lucru foarte urat, nu ar trebui sa faci asta. Dumnezeu sa te odihneasca in pace.

| TeBeX a răspuns:

Cauta pe net, scrie dex explicativwinking. Funda?