| ionutz_7767 a întrebat:

C inseamna preludiu?

Răspuns Câştigător
| valyshoru a răspuns:

Preludiu inseamna ce faci tu cu femeia ta inainte de partida de sex. Saruturi la greu, atingeri in zonele placute, pana ti se scoala tie si pana se uda ea la chilotei.winking Funda?

3 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Pregatire pentru sex

| kurinkita a răspuns:

Treci inapoi la laba...

| Caty5 a răspuns:

Preludiu inseamnatonguearte introductivă a unei compoziții muzicale mai ample. ♦ Spec. Prima piesă muzicală dintr-o suită instrumentală; piesă care precedă o fugă sau un coral. ♦ Piesă instrumentală independentă, scrisă în formă liberă. 2. Exercițiu muzical pregătitor; p. ext. improvizație. 3. Fig. Ceea ce anunță, precedă sau pregătește o acțiune sau un eveniment; acțiune premergătoare. – Din fr. prélude, it. preludio, germ. Präludium.