| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna : virgin(virgina), ciclul si prezervativ?
Am 17 ani.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

A fi virgin inseamna ca nu ai avut niciodata contact sexual,ciclu inseamna ca fetele in fiecare luna timp de cateva zile elimina asa zis,, sange rau,, din organism si prezervativul e o metoda de protectie sa nu ramana fetele insarcinate si pentru a evita transmiterea unor boli pe cale sexuala

17 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Unde ai trait, pe o insula pustie pana acum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virgin/a = acea persoana nu a avut niciodata contact sexual
Ciclu (menstruatie) = sangerare pe care fetele o au lunar, de la pubertare.
Prezervativ=metoda contraceptiva (pentru ca fata sa nu ramana insarcinata dupa ce face sex) si de protectie (impotriva BTS =boli cu transmitere sexuala).
La 17 ani este aproape imposibil sa nu ai menstruatie...in clasa a 7-a (cand se studiaza aceste lucruri la biologie-anatomie) ai dormit in ora sau ai tras chiulul? raised eyebrows happy

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraPrincess a răspuns:

Sincer.eu am 11 voi implini 12 peste 2 luni!
Eu stiu toate ce inseamna! Ar trebui sa o intrebi pe rude.sau altcineva! happy

| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

- Sigur ai 17 ani? In primul` rand la 17 ani ai ciclu. Si in al doilea rand...ar trebuii sa stii ce inseamna prezervativ si virgina.[-x!
Invata sa minti. [ Nu ai 17 ani, ai 7 aniwinking ]

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Vrei sa ne faci sa credem ca la 17 ani nu stii ce inseamna aceste lucruri?-))

| CyLvEr a răspuns:

Vezi ca ai pus un 1 pe acolo din gresealawinking

| AndaVr a răspuns:

Nu iti spun! Esti prea mic laughing

| DutzaDiia a răspuns:

Este imposibil ca la varsta de 17 ani sa nu fii auzit de ciclu! Este imposibil! Nu ai fost la orele de biologie/anatomie? Cred ca ai pus aceasta intrebare doar de amuzament. Sau poate ai 7 ani, in loc de 17. Sau puteai sa taci si sa nu mentionezi varsta!

| neros a răspuns:

Mai invata sa minti
fii serioasa ai 17 ani si nu stii ce sunt?
eu am 12 si stiu

| AndreiLascae1 a răspuns:

17 ani? minus cat? - 6, -7?

| Cheloo_2706 a răspuns:

La 17 ani nu intrebi :"Suma a trei numere este 112. Daca din fiecare scad acelasi numar, obtin numerele 7, 9 si 12."

| tzetzu a răspuns:

Ar fii trebuit sa stii aceste lucruri la varsta ta

| VirvoreanuA a răspuns:

Heii..nu ai cum sa ai tu 17 ani..si sa nu stii ce inseamna sa fii virgin/ă ...sau ciclu si prezervativ...
Virgin inseamna ca nu te.ai f***t niciodata ..prezervativul este ceva pe care il cumperi din farmacie si te protejaza sa nu ramai gravida cu
Ciclul este un lucru normal la fete pe care ar fi trebuit sa il ai si tu daca ai fi avut 17 ani ..in fine ..ciclul sau menstruatie este sangele "rau" pe care il elimini in fiecare luna

| Lodrrix a răspuns:

Aha,ai 17 ani. Eu la 11 ani stiam deja ce inseamna ciclu, prezervativ si a fii virgin/virgina, da nah...Cine stie din ce lume si cati ani ai tu. Cum zic altii:ai pus din greseala un "1"winking