| anonim_4396 a întrebat:

Ce intelegi voi prin a fi inselate/inselati, atunci cand partenerul se culca cu alta sau cand se lauda ca are masina si palate iar cand te duci la el acasa sta la cort si in loc de mertzan are carutza?

Răspuns Câştigător
| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

In momentul in care el se culca cu alta este tradare, inselare e sa te minta intruna, si nimic din ce zice sa nu fie adevarat.

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Baiiii,important este ca are, ce vina are el ca difera tehnologia si luxul in ziua de azi?

| Onn3 a răspuns:

Poate confunda caruta cu Mercedesul si cortul cu palatele. Faza cu palatele si cortu sunt minciuni, iar in cazul in care se culca cu alta aia se numeste INSELAT.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci cand minte.happy Fie cu o caruta sau cu o alta tipa.

| Ekcstsy a răspuns:

E chestie de infidelitate mai exact atunci cand se culca cu alta si cand se lauda cu diverse chestii este minciuna. A insela - vb. I. I. Tranz. (Înv.) A pune șaua pe cal, a înșeua. II. 1. Tranz. A induce în eroare, a abuza de buna-credință a cuiva; a amăgi. ◊ Expr. A înșela așteptările = a dezamăgi. ♦ (Despre simțuri, facultăți psihice) A nu (mai) funcționa bine, a da o imagine eronată, neconformă realității. Mă înșală memoria. 2. Refl. A-și forma o părere eronată despre cineva sau ceva; a greși. 3. Tranz. A încălca fidelitatea conjugală; p. gener. a fi necredincios în dragoste. ♦ A ademeni, a seduce o fată, o femeie. – Lat. in-sellare. Deci in concluzie are multe sensuri. Depinde la ce anume te referi si ce pui dupa acest verb.

| SakonSIUkon a răspuns:

Oare de ce sunt asa importante lucrurile astea materiale stiam eu ca este importanta si situatia financiara oare crezi ca le ai pentru totdeauna?