| Ionică a întrebat:

Ati fost vreodata inselati/ inselate? Multumesc!

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, nu am fost înşelat şi nu am înşelat.
Rebeca: Uite-mă aici! Nicio relaţie de-a mea nu a ţinut sub 3 luniwinking
Salutări.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da.Bine totusi ca am aflat dupa ce s-a terminat!straight face

| Bacemi a răspuns:

Da. Am fost inselat. Nu mi-a venit usor sa accept asta dar pe de o parte mi-am dat seama ca era logic. Relatia era intr-un impas. Ce a fost ilogic e ca nu a venit sa imi spuna inainte ce simte. Vorba aia : '' Peste tot atarna greu, teama de sinceritate ". Sincer nu prea pot sa inteleg de ce nu exista comunicare intre parteneri. De ce e greu sa ii spui partenerului ca nu mai vreti sa continuati? De ce nu poti spune pur si simplu ca n-are rost. Se poate purta o discutie normala ( nu animalica, am vazut si de astea ) si se pune punct. Fiecare merge pe drumul sau. Mi se pare aiurea sa inseli si abia dupa sa te gandesti sa pui capat.

| Vizitiul a răspuns:

Da. De propria-mi constiinta!

| Luori a răspuns:

Da; si nu numai o data. Inselare= tradare pentru mine.

| irina20 a răspuns:

Da, am fost.Cu greu poti trece peste, chiar daca ai iertat chiar daca nu...parca ramai pe loc, el merge inainte se bucura alaturi de tine de momentele placute, de viata de tot iar tu ramai pe loc...

| rebeca a răspuns:

Tare as vrea sa cunosc o persoana care a avut cel putin 2-3 relatii mai serioase nu de o saptamana si care nu a fost inselata...

| rebeca a răspuns:

Ce pot spune kongeriket...la cat mai multe relatii de acest gen! Nu te contrazic pentru ca nu te cunosc, daca spui ca nu ai inselat bravo tie, insa nu baga mana in foc pentru persoanele cu care ai fost, de obicei de la cine nu te astepti se intampla (poate nu e si cazul tau).

| ania a răspuns:

Nu am fost inselata, char daca sotul meu e un barbat inteligent si atragator.Imi spune intotdeauna daca vreo fata, femeie ii face avansuri sau propuneri directe, primeste telefoane.Am incredere toatala in el pentru ca stiu ca il iubeste pe Dumnezeu mai mult decat pe mine si in primul rand de dragul Lui nu vrea sa pacatuiasca.Pentru a fi fidel casatoriei inclusiv cu mintea, fara ca sa-i sugerez macar si inainte ca eu sa aflu ca exista asa ceva, si-a instalat un program pe computer incat daca s-ar uita la imagini, filme xxx ar aparea pe computerele celor mai buni prieteni ai lui, care si-au propus tot din loialitate fata de Dumnezeu sa fie fideli cu trupul si cu mintea sotiilor lor si sa-si dea socoteala reciproc.Probabil il ajuta si faptul ca a fost virgin pana la casatorie, la 24 de ani.