| VrRos72 a întrebat:

Ce mărime trebuie să aibă penisul la 19 ani când nu e în erecție?
Când e în erecție ce mărime e normal să aibă?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Inainte de orice, te rog sa citesti urmatorul articol:

https://www.seximus.ro/articole/penis_testicul.php

Ceea ce ai mostenit de la tatal si bunicii tai,matern si patern,este ceea ce au mostenit si ei la randul lor de la parintii lor,etc.,este deci ereditar,mostenit.
Dezvoltarea ta poate incepe la o varsta frageda, in timp ce la altii poate incepe mai tarziu, depinde de organismul fiecaruia.

In Romania, marimea medie este de 12, 73 de cm cand ai inaltimea de 1, 75 m, adica 7, 27% din inaltimea ta. Minimul si maximul variaza de la 10 la 20 de cm si este dat,cum am mai spus, de mostenirea genetica.

Exentialul este, insa, nu cantitatea, ci calitatea.Intotdeauna sexul a fost o problema de calitate, nu de cantitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Marimea penisului nu tine de un anume standard, ci de cat a mostenit genetic fiecare, de la tatal lui.
Penisul isi inceteaza cresterea la varsta asta de 16 ani si cu acela ramai, pana la adanci batraneti.
Masurile penisului variaza de la 10 cm pana la 20cm.

| Carlos666 a răspuns (pentru Violleta2022):

Doamna Jassmina tin sa va informez ca gresiti temeinic in legatura cu subiectul propus. Mie anul acesta la varsta de 42 de ani mi-a crescut penisul cu 1, 5 cm din cauza ca am frecato cu urzici de doua ori pe zi.

| Goete a răspuns (pentru Carlos666):

Hai mai freac-o laughing
Ti-au crescut si palmele, nu?
Eu mi-am frecat portofelul si mama ce s-a umplut happy

| Goete a răspuns:

Ce inaltime trebuie sa aiba un tip de 19 ani, cand sede?
Cand sta in picioare, ce inaltime e normal sa aiba?
Ce numar la pantofi?
Si la manusi?
Ce IQ e normal sa aiba?
E normal sa isi faca probleme cu marimea penisului, probleme care se vor rasfrange asupra vietii sexuale la inceput, apoi asupra increderii in sine insusi?

| Goete a răspuns:

Fleoasca vreo 15cm si in erectie 21-22cm
Intreaba si tu pe aici, vei devea ca apriape toti au peste 20cm

| Catalin77945 a răspuns:

Nu exista marime generala pe care sa o ai la o anumita varsta, depinde de f persoana

| Saiko10 a răspuns:

Media marimii penisului in adulti este de 14 cm(erect).

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Nu exista o marime standard, STAS, a penisului in erectie sau in stare flasca, pe categorii de varsta, la barbati, asa cum nu exista o marime standard a sanilor la femei, dupa varsta.
Totul depinde de cum te inzestreaza natura in functie de mesajul ADN primit de la parinti.