| anonim_4396 a întrebat:

Salut.am 16 ani iar penisul meu in erectie are 13-14 cm credeti ca este prea mic pentru varsta mea? ce marime trebuie sa aiba la varsta mea?

12 răspunsuri:
| CristianPreda a răspuns:

Corpul se dezvolta pana la 20-21 de ani. Nu-ti face griji, pentru ca unii se dezvolta foarte repede, altii foarte incet, deci e ok. big grin

| dragosh a răspuns:

Ai vrea un catalog cu varstele corespunzatoare marimii unui penis nu?!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Penisul e ok, mintea e cam mica avand in vedere ce intrebari pui

| lizy12iul a răspuns:

De obicei marimea ar trebui sa fie aproximativa cu varsta, deci e cat de cat ok, nu iti face griji daca te dezvolti mai greu, e normal happy

| NumaiIdioti a răspuns (pentru lizy12iul):

Hai mai lizy nu-l mai minti pe baiat. Acum va creste cu gandul ca atunci cand va avea 30 ani va masura 30 cm. Sa nu-l dezamagim si sa-i spunem adevarul

| lizy12iul a răspuns (pentru NumaiIdioti):

laughing)) nuuu, la 30 de ani nu o sa fie 30 si nici la 60, 60... dar o sa mai creasca pana pe la 20 de ani happy

| Emilian65 a răspuns:

Penisul de 13-14 cm, la 16 ani este in cotele normale. Nu te speria, el va mai creste odata cu trecerea timpului.

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa te calmezi si sa gandesti logic. O femeie are vaginu intre 12-14 cm asa ca ce iti trebuie mai mare. Oricum o sa iti creasca mai mult odata cu timpu pana la peste 20 de ani chiar 21-23.Pe langa asta eu spun ca nu conteaza lungimea ci grosimea. Daca ai un penis de 15-16 cm dar de o grosime acceptabila o faci sa se urce pe pereti.seara faina.

| grab a răspuns:

Esti ok cumetre.
stai linistit, pana pe la 20-21 de ani o sa mai creasca el.

| NoName0x0 a răspuns:

Prietene... regret sa.ti dau vestea, dar e cam micut sad Cand o sa mai cresti, daca ramane asa mic si stii sa il folosesti, va fi ok, daca e mic, trebuie sa fie mic si jucaus!

| Anonymous1995 a răspuns:

Marimea e normala, fi optimist, asta e media, dar noi baietii crestem pana la 21 de ani, deci o sa mai creasca

| Scarabeul a răspuns:

Deobice marimea asa semnaleaza ca ai cancer la coite sau puroi