| Sara2 a întrebat:

Ce metode contraceptive folosesc cuplurile stabile care nu doresc un copil, dar ea nici nu poate folosi anticonceptionale, la decizia medicului. Și cât de sigură e metoda retragerii?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cel mai bun raspuns laughing))))

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prezervativ, coïtus interruptus (retragerea), metoda calendarului, inel cervical, gel antispermatic. Nicio metodă nu este 100 % sigură, fiecare are rata ei de insucces.

| SG1995 a răspuns:

Sterlit, inel, prezervativ, vasectomie.

| Eireann a răspuns:

Eu am decis ca nu vreau deloc deci am ales varianta chirurgicala. Au extras printr-o incizie chirurgicala laparoscopica cate o bucatica din trompele falopiene. Eficient 99, 9%.

Răspuns utilizator avertizat