| anonim_4396 a întrebat:

Ce metode contraceptive folositi? Dc?

3 răspunsuri:
| Deeen a răspuns:

Anticoncepționale (pe bază de analize). Pentru că ai o altă senzație fără prezervativ, și ca băiat și ca fată și mi se pare cel mai ușor așa, decât cu sterilet, plasturi sau inele vaginale. Dar atunci când nu ai o relație serioasă și nu cunoști persoana foarte bine este de indicat prezervativul care te protejează și de BTS.

| wolder a răspuns (pentru Deeen):

Stiu ca e mai bine fara prezervativ cum ai zis si tu, doar daca ai o relatie serioasa nu o aventura.
Steriletul mi se pare mult mai bun. E scump, dar merita nu te mai ingrijorezi daca ai uitat sa iei anticonceptionalele la ora fixa sau ai plecat si le-ai uitat acasa.
In plus pentru fetele de o varsta fageda (sub 20 de ani) nu e indicat sa foloseasca.
Si din cate am citit au o gramada de dezavantaje: luarea in greutate (ceea ce pe mine ma ingrozeste :-o) citeste mult mai multe pe aici: http://healthy.kudika.ro/......lelor.html
Vezi ca are 2 pagini!

„Exista riscul de sarcina chiar daca acestea sunt administrate corect.„
scrie aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......onale_1186
Eu sunt de parere ca steriletul e cel mai bun si til poti da oricand jos daca vrei sa ai un copil.

| 9786 a răspuns:

Anticonceptioalewinking e mai tare fara prezervativtongue