| OHmyGosh a întrebat:

Ce naiba inseamna sa flirtezi? Ca eu nu m-am prins...

Răspuns Câştigător
| briana a răspuns:

Inseamna sa te bagi in seama cu un baiatpe care il placi sa incepi de la priviri si gesturi suptile pana la semnale mai evidente pana reusesti sa fi cu el. Flirtul poate fi definit ca primii pas catre o relatie cu persoana pe care o placi.

15 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Buna! Nu inseamna sa te bagi in seama cu un baiat sau o fata! Gresitit! Inseamna sa te dai la un baiat, sa-i spui vorbe frumoase etc. happy

| Anca a răspuns:

Imi vine sa rad ce am citit aici.
A flirta inseamna a ademeni! Simplu ca buna ziua.

Poti flirta la coada la paine, la scoala, la cumparaturi, in club, peste tot.
A flirta nu inseamna a avea o aventura! De la flirt pana la aventura e o cale destul de lunga.

In flirt te folosesti de gesturi, priviri, nu sari direct pe respectivul/a.

Contactul vizual in flirt, e cel mai important!

| Азбука a răspuns:

Ai sa te prinzi si tu intr-un final laughing

| Chimilica a răspuns:

A flirta inseamna a te da la un baiat, a ii face complimente, cand sunteti indragostiti unul de altul. Sau si daca este el sau tu indragostit/a de cineva. Funda?

| lila_1550 a răspuns:

Vb a flirta vine din franceza si definitia este :a avea o aventura cu cineva sau a seduce pe cineva.

| Bubu9110 a răspuns:

Buna!
A filtra = a vorbi cu un baiat

Ceva in genu`:p

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

A te da la cineva

succes

| Maya_8602 a răspuns:

Buna,pai practic de dai la cineva, adica te uiti la el.clipesti din ochi.te porti diferit ca si cum ai vrea sa cuceresti pe cineva, sper ca te-am ajutat.

| pissi_8742 a răspuns:

Sa filtrezi ca un baiat adica se te dai la iel

| Dianna35668 a răspuns:

Normal, in lumea adolesciana. aceasta expresie inseamna a te baga in seaama cu cineva, a te da la o persoana, a-i face curte...
etcbig grin funda?big grin

| Dianna35668 a răspuns:

Adolescentinalaughing.
sorry.
happy

| Peth a răspuns:

Sa flirtezi inseamna sa incerci sa fii pe placul persoanei pe care o placi.

| Enzio a răspuns:

Filtrezi=Sa te dai la o fata chiar daca ai u o prietena, parcathinking daca nu e asa corectati-ma va roghappy

| Maria02 a răspuns:

Pai inseamna ca daca iti place un tip. Vrei sa-l faci sa se indragoseteasca de tin Si filtrezi cu el...Si de ex.ii spui ca ce mai faci? Sau ii spui ca de genu.esti dragut...Si daca el iti spune.mersii al fel.tu ar cam trebiuii sa te inrosesti. daca chiar il placi. daca nu.inseamna ca doar e dragut.si mnoh Sper ca ti-am fost de ajutorhappy:*:*love struck