| Lollypop a întrebat:

Ce inseamna mai exact "P. S."? Inca nu m-am prins. Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Thunder a răspuns:

Post scriptum, adica daca ai scris ceva si ai uitat sa specifici un anume lucru pui la sfarsit p. s. si scrii ceea ce vroiai.

21 răspunsuri:
| YepIsSuspended a răspuns:

P. S:ai uitat sa pui laptele in frigiderhappy

| Sin a răspuns:

Post Scriptum

| ATHOS a răspuns:

Post scriptum.

| Evaa a răspuns:

Pe scurt happy

| GyeBaek a răspuns:

Pai P.S.inseamna play station dar uni in loc de pc mai pun ps.

| nodeerskulls a răspuns:

Inseamna "Post scriptum", adica, in traducere libera din latina "Scris dupa".
Este o adaugire dupa semnarea unui document/scrisoare, de obicei unul de tip neoficial.

Daca se mai fac adaugari si dupa P. S, ele se noteaza P. P. S (Post Post Scriptum/Postquam Post Scriptum) sau P. S. S. (Post sub scriptum)

| ionutzz1994 a răspuns:

P. S-Post Scriptum

Atunci cand scrii de ex o scrisoare si scrii "cu drag etc"
si uiti ceva atunci scrii
P. S si ceea ce ai uitat sa scrii in scrisoare

Funda?

| Marijuana a răspuns:

Post scriptum

ceva de genul scrii o scrisoare cuiva si mai ai sa spui un amanunt pe care ai uitat sa-l introduci pui un "P. S" si ce vrei sa adaugiwinking

| Ruxy_1106 a răspuns:

Post Scriptum. Se scrie de obicei la sfarsitul unui mesaj, daca ai uitat sa zici ceva laughing

| Narsha a răspuns:

La sfarsitul mesajului pui un mic alt mesaj, ceva cu care sa inchei, nu neaparat la revedere. P. S e ceva de genu asta:
P. S:Sper ca ti-a fost de folos.
Oricum, sper ca ai inteles, poti pune mai multe P. S intr-un mesaj si poti scrie ceva optional, un fel de mic mesaj bonus
Fundita?

| maitreyi_4438 a răspuns:

P. S.= post scriptum, apare la sfarsitul scrisorii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Post scrriptum (peste spuse)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Post scriptum :-) Utilizat pentru a indica o nota la sfarsitul unei scrisori :-p

| redrosegirl a răspuns:

Inseamnatonguee Scurt. funda?love struck

| jocuri888 a răspuns:

Post scriptum un fel de apropo

| Sasha_2764 a răspuns:

Pai P. S = Post scriptum, pe scurt :*

| lolvere a răspuns:

Post scriptum=pe scurt=apropo. sper ca te-am ajutat.

| biankaby a răspuns:

E ceva de genul dupa scris. Text care se adaugă uneori la o scrisoare, după terminarea si semnarea ei. Post scriptum si se prescuteaza P. S.

| shadowbody a răspuns:

Inseamna Post Scriptum si este de obicei folosit in scrisori cand ai uitat sa spui ceva.
P. S : primesc funda? Asta e un exemplu.

| bunny_8079 a răspuns:

Post scriptum happy se pune la sfarsitul unui mesaj cand ai uitat sa zici ceva big grin

| Vic_8154 a răspuns:

Post Scriptum sau Pe Scurt big grin
Depinde cum vrei sa folosesti happy