| RAY a întrebat:

Ce parere aveti? cititi cu atentie
Feminismul efectiv a luat-o razna. Si e cauza directa pentru:
cresterea consumatorilor de pornografie
cresterea ratei homosexualitatii
cresterea numarului de barbati singuratici
cresterea numarului de sinucideri din motive de singuratate
scaderea si imbatranirea populatiei albe
cresterea numarului de barbati care apeleaza tot mai des la servicii sexuale prestate de prostituate
automat, prin homesexualitate si apelare la prostituate : explozia cazurilor de boli sexuale-venerice
Ca tot e scandalul ala mediatic de la Hollywood, pot sa spun ca am ajuns in rau de tot ca specie. Oricum, mie mi se pare dubioasa treaba si tind sa cred ca respectivul producator Harvey Weinstein a suparat pe cineva superior sau a calcat pe bec, si ca sa se razbune pe el, le-a mituit pe toate actritele de la Hollywood sa sara pe el cu acuzatii nefondate de hartuire sexuala. Nu v-ati intrebat oare daca ala nu e cumva hartuitor si poate alea s-au culcat de bunavoie cu el?

Parca nu ne mai dorim sa ne reproducem. Femeia occidentala vrea sa fie cat mai independenta, sa se poarte cat mai masculin si sa se imbrace masculin, nu mai vrea sa faca copii, cat mai axata pe cariera, ba chiar a ajuns sa urasca barbatul. Nu mai vrea un barbat normal care sa o iubeasca sincer si sa o protejeze, spunand ca e capabila sa se protejeze singura.
Dar sare in bratele unui mos cu bani la prima ocazie....si deseori, mai filtreaza cu un barbat culturist si daca se poate, negru si dotat.

La pozat NUD, e prima care se baga daca primeste 10 000 euro/ sedinta foto!

Ok, inteleg, selectia naturala...
Cu toate ca nu le inteleg pe alea care rad de toti tocilarii si ii evita pe aia care i-ar iubi sincer si ies cu golanii :
Bai gagicilor… – Filozofie pe bordura

Poate ca la caracterul lor infect, merita asemenea parteneri!

Dar acum e mai grav, mai ales daca ne uitam la Suedia, la Germania sau in SUA:
te-ai holbat la sanii unei femei - hartuire sexuala
ai pus mana pe fundul unei femei chiar si accidental - esti acuzat de pipait si hartuire sexuala
i-ai spus o gluma nevinovata cu tenta sexual - esti acuzat de hartuire sexuala si insulta
incerci si tu sa iesi la agatat afara prin parc sau te duci pe la un liceu sa agati niste boboace si prospaturi - esti acuzat de hartuire sexuala, mars pe Tinder (unde oricum 90% din profile sunt fake).
i-ai spus ca seamana cu nu stiu ce starleta porno - esti acuzat de calomnie, hai la tribunal
ai vorbit si tu cu cativa baieti despre relatia cu ea - daca afla, esti terminat, se desparte de tine......de parca ea nu te barfeste la prietenele ei.
Ce era normal si legal prin anii 50-90', a devenit anormal si ilegal azi.

Mai e si propaganda multiculturala: barbatul alb in Germania e amendat sau i se face dosar penal pentru hartuire sexuala doar pentru ca s-a holbat sau a pipait-o putin, dar musulmanii le violeaza si scapa nepedepsiti.

Mai e si stirea asta:

O senatoare USR dezvăluie că a fost hărțuită sexual
La partea cu controlorii are dreptate...

Dar in rest, recunoaste ca s-a lasat de bunavoie ademenita de directori si artisti in loc sa REFUZE, sa reclame la politie, sa fuga.

24 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord cu tot ce sustin feministele, dar sa le acuzi de tot ce le-ai acuzat mai sus inseamna sa la acorzi o prea mare importanta, sa le acorzi niste merite pe care de fapt ele nu le au. Feministele traditionale s-au opus pornografiei. Feministele pro-porno sunt aparute din anii '90 incoace.

Si da, exista feministe conservatoare, care sunt contra avortului.

| Mosotti a răspuns:

Cu barbatii e in felul urmator, s-au feminizat automat pentru ca nu mai e nevoie de felul de dinainte, nu mai foloseste la nimic!
Si s-au prins ca e mai bine sa fi mai comod, sa te ingrijesti mai bine.
Acuma cine are creier o duce bine, nu duritate si altele.

Cu femeia, pai are dreptate, ce protectie? Ca doar nu e razboi, normal ca se descurca si singura, sa o protejeze de ce anume?! Asta era in trecut de tot protectie de intrusi care vroiau sa ia mancarea si teritoriul, dar acum nu mai e utila chestia.
Si regula e ca arunci ce este inutil, era cazul sa se tinda catre o egalitate intre barbat si femeie, la un echilibru, nu unu asa si altul asea.

Normal ca unele urasc barbatul ca majoritatea erau rai si ai dracului, aveau gandul doar la sex, se purtau frumos doar la inceput, apoi incepeau cu duritatea, rautatea, geloziile, le considerau slugi in casa si gaura la comanda. Nu toti sunt asa, dar foarte multi.
Si acum daca s-au mai feminizat, vor fi mai calmi, mai relaxati, se va toci in timp rautatea aia si duritatea care face rau altora.

Ele ies cu golanii ca aia atrag fizic, aia este, degeaba ma iubesti cu adevarat daca nu ma atragi deloc fizic. Ca nu e okey, e corect, insa asta e realitatea.

Iar cu reproducerea mai flex ca si asa suntem prea multi, deci asta cu diminuarea reproducerii a picat la fix.

Cu cresterea nr de homo, lesbi si trans, nu au crescut, dar acum ca tot se discuta de asta, nu mai stau ascunsi, sau poate or fi si crescut, nu stiu.

Aia cu hartuirea sexuala, cu nemtii care daca fac ceva sunt amendati, si musulmanii care le violeaza si nu patesc nimic, e alta treaba.

Musulmanii nu pateau nimic ca politia avea ordin de sus sa nu intervina. Ca se urmareste de mai de sus distrugerea Germaniei si deci au fost obligati sa primeasca imigranti ca sa devina populatie neomogena si sa fie usor de destramat tara.
Deci aici e deja politica, sa fie haos, mereu le-a fost frica de o Germanie puternica si unita, si sa nici nu le devina concurent economic.

Si ca ma amendeaza doar ca m-am holbat, da, e o idiotenie pe care nu o inteleg.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Psihologia evoluției numai este valabila?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai vremurile s-au schimbat, ce a fost acum n ani valabil, azi poate sa nu mai fie, adaptarea la mediu.
Nu e nimic batut in cuie la toate chestiile.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Eu nu cred ca omul s-a schimbat sutem tot ca ei

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Se mai schimba ala care simtea altceva dar nu se schimba de frica societatii, si acum cand zici ca s-a schimbat, de fapt nu s-a schimbat, asa era de dinainte, doar ca s-a aratat cum e de fapt.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Părerea mea,omul nu a mai evoluat de multe mii de ani,omul are tot gândirea de pestera, uitate în jurul tău sa vezi, greci erau mult mai inteligenți ca noi sau egipteni, sumerieni, cica GPS duce la pierderea abilități in. spatiu, cool, nu mai ne folosim creierul, bine cei drept dintotdeauna erau majoritatea 90% conformati și vreo 10% mai diferiți, dacă în secolul 20 am demonstrat cat de primitivi și imorali suntem tu vb de adaptare, sa fim serioși, femeile tin de fizic de personalitate staut social

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Eu am zis cum ar trebui sa fie, ca deja mediul actual se cam bate cap in cap cu regulile din trecut, si nu iese bine!
Ptr ca daca majoritatea barbatilor se vor feminiza, pana la urma...ele n-au incotro..se vor cupla cu astia. Altfel nu se vor mai cupla deloc!
Adica oricum ceva se va schimba ca vrem, ca nu, barbatii deja au inceput se pare.
Dace se femininzeaza multi din ce in ce, fizicul si atitudinea nu prea or sa o aiba corespunzatoare, statutul social insa da.

Si acum statut au aia tocilari destepti, nu alfa care aia le au cu cartea cum le am eu cu a canta la pian, deci nu mai merge cum era odata!
Astia raman singuri tocilarii sau cei medii dar cu statut, ca inca mai sunt afla si ca atitudine si ca fizic, dar cand se vor imputina, sa vezi atunci. Daca incep din ce in ce mai multi sa se rujeze si alte chestii feminine, aia e.
Si cum si acum multi barbati nu arata prea bine dar sunt totusi cuplati (ca deja femeile nu prea au de ales), vor ies copii la fel cu minte mai luminata dar mai neatractivi, si deci se vor inmulti aia.

| Wr3nch a răspuns:

Totul e incredibil de subiectiv.

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Dar nu vezi ce legi, orice contact cu femei este ilegal

| Catrice a răspuns:

Super, m-ai făcut să râd, tnx rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi asta e cauzata directa.
Nu e nici o cauză directa, crește numărul de consumatori de pornografie pentru că bărbații nu mai sunt ce erau o data, acum sunt niște fufe ce l@bagesc la căldurică și se omoară pentru că au atașament anxios, practic nu au nici un scop în viață și se aruncă de la etaj pentru că i-a părăsit iubita sau nu mai vad vreun viitor. Nu judec pe nimeni pentru ce face, dar așa e.
Femeile nu au nici o vina in treabă asta, nu trebuie sa fi supărat pe ele, pentru că oricum toată puterea care o au e data de bărbați. Ele numai se adaptează și profită de beneficiile/siguranță societatii în care trăiesc. Dacă ești acuzat de viol pentru că ai pus mâna, nu da vina pe alea, ci pe ceilalți care au dat regulile sa nu mai exista obsedați sexuali.

Eu nu am pățit din astea/ nu am văzut numai când tipul a fost nesimtit, bine nu cred că trebuia să se meargă la poliție.
Dacă femeile abuzează de puterea care li s-a dat în mâini, atunci sa te superi pe bărbați nu pe ele omule că nu are rost, majoritatea sunt numai niște copile imature. Trebuie să știi asta daca tot ești consumator de mgtow, e ca și cum te enervezi pe un copil că nu face cum vrei tu.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu vezi ca orice contact cu o femeie e ilegal si daca esti insurat te poate da in judecata pentru viol

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu văd că din experiența mea nu am pățit sa considere abuz daca stau pe lângă ea și dacă am "trimis" un vibe Mai ciudat, m-am asigurat că nu e cazul său am plecat. Problema e la tine cred eu, daca experimentezi des chestia asta. Să te de-a în judecată pentru viol? Păi e vina ta că ți-ai luat o femeie de-aia și oricum, trebuie sa fi conștient sa nu calci pe coada daca nu ești în stare să previi chestiile astea.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Barbatii nu mai sunt ce au fost ca nu mai e nevoie sa fie ce au fost, e adaptare la mediu, felul ala care a fost, era necesar de mult de tot cand conta duritatea si forta fizica si rezistenta, acum majoritatea au munci de birou, ce mai sunt mai barbati asa, sunt aia care au munci fizice grele.

Acuma la ce mai e necesar sa fi dur si nu stiu cum?! La nimic. Si-au dat seama ca e mai bine sa fi mai comod, sa te ingrijesti mai mult, si asa mai departe.
Nu sa induri multe si sa nu zici nimic, ca nu mai foloseste asta la ceva!
Acuma cine are creier, o duce bine si el si familia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu ma refeream psihic nu fizic.
Păi cine are, da cine nu rămâne singur și nu își mai împrăștie genele generațiilor viitoare, in ziua de azi e foarte greu pentru un tip să-și găsească relație și să și întemeieze o familie. Și nu trebuie sa fie strălucit, om normal. Ce în trecut nu era așa greu.
Acum nici o femeie nu mai așșa impresionata nici daca muncești la birou și ai un job cat de cat okey, ce înainte erau în stare să îți lîngă degetele de la picioare. Numai să stea în prezența ta și știau respect.
Pentru unii e imposibil să-și formeze o relație, fie din probleme fizice, fie financiare, fie au probleme psihice, fie alte rahaturi. Ori toste.iar în trecut nu era chiar asa. Aproape oricine își găsea totuși pe cineva.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai psihic zic! Ca fizicul oricum nu-l schimbi.
Si daca nu-si imprastie genele ce? Nu asta conteaza, conteaza sa se bucure de viata si de fiecare zi, si de chestiile marunte pe care le poate face, atat.

Pai si acum iti sta la picioare una daca te place mult fizic, ca multi barbati arata neatractiv, asta este altceva, e greu sa faca familia aia care nu arata bine in primul rand, ca munca au toti, unde sa stea au cam toti si ele si ei, comportament mediu au cam toti, fizicul face mare diferenta.

Nu o int ca lucrezi la birou si ai job cat de cat, o int cum arati in primul rand, si proba eliminatorie!
Inainte isi gasea mai repede ca femeile erau proaste si se lasau subjugate de barbati, de aia, era alta educatie, mai de mult erau intretinute de ei, si erau la mana lor, si acceptau ca asa era in randul lumii, acum s-a schimbat treaba si e f bine asa. Acuma si ea poate avea un job la birou cat de cat, e egalitate, deci nu impresioneaza ca are ala job cat de cat la birou.

Aveau respect (ca are erau educate) fata de un dobitoc care le trata cu fundul de multe ori si le considera fata in casa si sa stea cu picioarele in sus la comanda, dar ma repet, nu toti sunt asa barbatii insa multi de tot. Uneori le mai si batea!

| Eireann a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul ca muncesti la birou si ai un job cat de cat ok nu e tocmai o realizare fabuloasa. Esti ok, adaptat social si ai terminat cel putin 12 clase. Bravo! Pe vremurile cand femeile nu aveau prospecte profesionale era important sa poti sa o intretii financiar, azi femeile se pot descurca sincer.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eireann):

Să se descurce? Nu prea cred, nu mă refer sa te intretina. Mă refer fara suport și atenție de la bărbați. Dacă tu îmi zici mie că nu ai nevoie de nici un bărbat în viață ta, te minți singura.
Probabil multe a ți fi suicidale daca a ți trăi o clipă în viață unora care nu au deloc succes cu sexul opus.

| Eireann a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca nu avem nevoie de barbati din punct de vedere financiar, evident ca avem nevoie de dragoste, atentie, sustinere, ajutor si multe altele. Tu ai spus ca un barbat cu un loc de munca la birou era mult mai apreciat pe vremuri - da, dar astazi femeile au alte asteptari fiindca pot sa obtina singure partea financiara. Si barbatii au alte pretentii de la femei, nu doat curat, mancare si copii.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Te cam contrazici
Cu femeia, pai are dreptate, ce protectie? Ca doar nu e razboi, normal ca se descurca si singura, sa o protejeze de ce anume?! Asta era in trecut de tot protectie de intrusi care vroiau sa ia mancarea si teritoriul, dar acum nu mai e utila chestia.

vs
Ele ies cu golanii ca aia atrag fizic, aia este, degeaba ma iubesti cu adevarat daca nu ma atragi deloc fizic. Ca nu e okey, e corect, insa asta e realitatea.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai am zis ca sa ne adaptam la mediu, sa nu mai conteze ce a fost odata, la asta ma refeream. Sa mai iesim dracu din trecut.

| betivulsabie a răspuns:

Un barbat puternic face laba de 15 ori pe zi asa ca se sinucid aia fraieri si care nu au ascultat lectiile de viata a lui BAHOI

| kaftprintzu a răspuns:

Nu stiu **** eu ma uit la ion betivu si iti trece totu de femei