| iulia_3773 a întrebat:

Ce parere aveti conteaza atractia fizica?
imi place un tip, dar nu fizic, nu ii cel mai frumos baiat, dar pur si simplu nu ma atrage fizic...imi plac multe calitati ale lui, felul in care se comporta, vorbeste, ii genu de om care ti se baga usor sub piele... i-am spus ca il plac, i-am spus exact ceea ce simt, si ce v-am zis si voua ( am petrecut mult timp impreuna si nu numai ci si cu prieteni. El ii genul de baiat care face multe glume, de obicei pe seama mea, sa ma supere, ca mai apoi sa ma ia in brate, mergeam la plimbari si seara cum era frig eram imbratisati, am vazut multe filme impreuna, am dormit impreuna...)...
El nu a avut ce sa mai zica l-am socat, si practic i-am pus eu cuvintele in gura, i-am zis : Stiu, ma vezi ca pe o prietena.
El a schimbat subiectul cu un alt subiect cu faptul ca eu inainte iesisem cu alti baieti... si m-a `descusut` practic... i-am spus multe lucruri, noi am inceput ca si amici si ne spuneam multe si a fost alaturi de mine in momente mai dificile. Nu mi-a vorbit nimic in legatura cu ce i-am zis...
Acum in prezent nu mai prea tinem legatura, nu prea mai vorbim... ultima data l-am vazut la o petrecere, s-a apropiat de mine, am dansat, dar eram prea distantati, nu mai erau glume, eram prea seriosi...
Nu stiu, dar am momente cand ma gandesc la el, si mi-e dor de el... voi ce parere aveti ar trebui sa il uit, e doar o obsesie sau nu?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Evident ca el te place si il raneste ca nu esti atrasa fizic de el, tu cum te-ai simti daca ai place pe cineva si ti-ar spune ca nu ii pari atragatoare? Este alegerea ta daca vrei sa ai o relatie fizica cu el, gandeste-te daca ti-ai dori asta, si incearca sa nu il ranesti si nici sa nu il minti. Iubirea are cai nebanuite si de multe ori nu e cum isi imagineaza fetele sau baietii in adolescenta happy

9 răspunsuri:
| emi a răspuns:

Eu personal cred ca conteaza...eu m-am indragostit de un baiat acum ceva timp...care nu era prea dragut, dar ma atragea, nu stiu poate zambetul, poate ochii, poate privirea furtisaga.nu stiu. dar ma atragea grozav.
Cu un tip care nu ma atrage.nu-mi da senzatie de 'flamanda'de el, nu poate avea cu mine o relatie, insa DA o prietenie pe viata.
Am incercat si eu o data acelasi lucru, cu un baiat cu care puteam vorbi orice, ore intregi, si am vrut sa fiu cu el, stiind ca niciodata nu mi-ar fi facut ceva rau, dar cand l-am sarutat nu am simtit nimic, nimic, este imposubil trebuia sa simt ceva, orice dar nu eram rece ca o bucata de gheata. m-am simtit oribil si vinovata fata de el. l-am folosit intr-un fel:stiind ca mi-ar fi fost bine cu el, l-am sarutat fara sa-mi dau seama ca-l pot rani.
Nu nu as putea, fara nici un fel de atractie nu.

| Instinkt a răspuns:

:Ostraight face aceeasi poveste o am eu cu o fata exact ce ai spus tu nici eu nu-s prea frumos sunt glumet si ea si eu practic suntem prieteni dar glumim impreuna ne intelegem perfetct si ma rog lista continuo dar ea e prea mandra sa recunoasca ca ma iubeste si ideea e sa nu fie prea tarziu sa imispuna la fel s-a intamplat si la tine iai spus prea tarziu

| cris82ro a răspuns:

happy da ar trebui sa-l uiti. a fost frumos cat era apropiat de tine, dar daca de la el a pornit distantarea... nu are rost sa te gandesti de ce! Explicatii presupun ca ai cerut si nu ai primit... asa ca renunta! A fost un prieten bun dar nu mai mult de atat!

| adria_1732 a răspuns:

Poate ai fost o prada usoara ti ai deschis sufletul prea repede si poate faptul ca nu mai are ce sa stie despre tine il tine la distanta e bun mai mult mister si mai greu de dus in pat asa cred

| yanna_5323 a răspuns:

Buna iulia,,, cea mai buna metoda e sa vorbesti cu el, sal intrebi ce s-a intamplat,,, poate se rezolva situatia.si nnu nu cred ca e o obsesie. te atrage... pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint probleme care trebuiesc depasite comunicind sincer cu el.Parerea mea este ca el oricit de multe glume ar face pe seama sexului nu a facut inca sex cea ce nu-i o problema la virsta asta. Vorbeste cu el dar trebuiesa intelegi de la inceput caci intelegerea trebuiesa fie mai multa din partea ta care vad ca esti un pic mai pornita. El chiar daca nu a facut e posibil sa nu fie sincer de frica sa nu-l consideri mai putin pregatit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apoi al de sus sa va inteleaga... Faci sex cu el in schimb nu comunicati...Macar sexul a iesit cum trebuie?

| iulia_3773 explică:

Ca si raspuns la @harciog, dupa cum ti-am zis noi am fost buni prieteni, pregatit ii, nu s-a laudat niciodata pe tema asta dar din cate stiu chiar are experienta in domeniu...
si mersi @yanna si cristacheliute

| Katrina a răspuns:

Probabil a intervenit si obisnuinta...de multe ori ni se intampla sa nu ne placa un baiat din pct de vedere fizic dar cu toate astea sa ne simtitm f bine in preajma lui... faza e ca nu sti ce-ti doresti...cand iti place, cand nu.cand ai vrea sa fiti impreuna, cand nu...si in final cand te hotarasti ca vrei sa fi cu el apare o prietena si-ti spune nuuuu ca e urat...desi n-ar trebui sa te intersesze evident te intereseaza...trist.parerea mea e ca n-ar trebui sa-l uiti ci doar sa comunici cu el sa-ti dai seama ce-ti doresti de fapt si in plus nu cred ca e urat sigur are ochii frumosiwinking