| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Am 16 ani și îmi place de un prieten de-al lui fratimiu.
Menționez, el are 21 de ani, dar nu e genul sa își bata joc, și e băiat de treaba. El mi-a dat primul semnele ca m-ar plăcea "te fac de iubita", am fost seaca și mi-a spus ca nu știe ce avea atunci, am încercat să-i dau semne și eu ca îl plac regretand ca am fost seaca. Familia mea îl știe de mic, mai ales eu cu fratimiu care ne petreceam mult timp împreună când eram mici. Nu ne-am mai văzut de atunci și acum am reluat legătură. Vorbim des, și el îmi dă mereu inimioare și din astea. Îl plac mult, dar mi-e frica sa nu aibă o reactie proasta fratimiu dacă am ajunge împreună. Ce sa fac ca să ajung și cu el și sa nu se supere nici fratimiu?
Va rog seriozitate

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca, glumele lui s-ar putea sa strice prietenia cu fratele tau si sa-ti supere parintii.
Tu esti prea micuta pentru el si nu se cade, sa te bagi intre baieti.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt glume... Părinții știu ca vorbesc cu el, și nu au avut o reacție proastă, în schimb nu știu ce reacție ar avea fratimiu. El a mai fost cu o fata puțin mai mare decât mine, cu mult mai mica decât el

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

In general, asemenea relatii complica familia, pentru ca, fratele va fi afectat ca-i strici lui prietenia.
Pe tine ce te doare mai mult, de fratele tau sau de prietenul lui?

| HadesSs a răspuns:

Spune-i fratelui tau ce ai de gand, oricum nu prea conteaza parerea lui daca e prieten ar trebui sa se bucure pentru voi happy

| ShaniTempo a răspuns:

Daca serios,cazult tau e asemanator in linii generale cu al meu, daca el e prieten bun cu fratitu atunci sigur no sa se compoarte aiurea, in rest, vorbeste dechis cu fratele, zii ca iti place si intreaba ce parerea ar avea daca veti fi cuplu

| anonim_4396 explică (pentru ShaniTempo):

Da-mi mesai

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dă-mi mesaj*