| QVictorya a întrebat:

deci problema e asta: plac de ceva timp un baiat, accentuez ca eu am 14, iar el 16. Am fost cu el la tabara, anul trecut. am dansat impreuna. a fost frumos. Dar dupa intoarcerea acasa, nu prea am tinut legatura. Suntem in aceeasi scoala, avem acelasi grup de prieteni, dar nu prea tinem legatura, sa vorbim.
Stiu cu siguranta ca nu are prietena. Am vorbit cu el in ultimul timp pe odnoklassniki, dar nimic deosebit, dar m-a intrebat ce parere am despre el, si i-am spus...dar nu i-am spus ca il plac.
As dori sa ii scriu, dar nu vreau pur si simplu >.
Spuneti-mi plzz ce sa fac!

6 răspunsuri:
| Ankutzaaa a răspuns:

Daca il placi, scrie-i!
Voreste cu el..gen"ce faci?" asa intamplatorthinking si de acolo porniti o discutiebig grin si cine stie data viitoare poate o sa te intrebe el "ce faci"?

Poate sa o sa iesiti undeva "la o poveste"smug

Vorbiti si vedeti!:*
Te pup

| ingerashulll a răspuns:

Am o impresie ca am citit toate astea despre mine. Eu 2 ani in urma am patit acelasi lucru si vreau sa spun ca si acum il plac. Daca in situatia ta el stie ca il placi si nu actioneaza deloc inseamna ca e un prost mindru care asteapta sa faci tu primul pas, dar fetele trebuie cistigate, deoarece daca obtii ceva foarte usor te saturi depede. dar daca el nu stie ar trebui sa faci asa ca el sa afle. Nu-i spune asta in fata, daca cunosti ceva prieteni de a lui spune-le lor, cel mai bine el sa afle de la cel mai bun prieten al lui. Cind il vezi prin scoala zimbeste, imbracate frumos si staruiete sa te vada. Fai din ochi, dar nu-l satura, mai rarut si mai dragut. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Andreiionita12 a răspuns:

Buna, Vorbeste cu el, deschide-ti un subiect comun. Intreaba-l ce muzica ii place, si dupa deschide-te fara ezitare da-i cartile pe fata, nu te mai ascunde.

| Andreiionita12 a răspuns:

Buna, apropo vorbeste cu el intreaba-l ce face mai mereu tine-te dupa el zambestei si dupa el va stii ca l placi si poate intr-o zii ve-i ajunge la inima lui!
Mult noroc!big grin

| Ingerassh a răspuns:

Cel mai ok ar fi sa ii spui acest lucru, cum crezi tu ca ar fi mai binehappy... Daca esti mai rusinoasa si mai sensibila de felul tau, ca mine, nu trebuie sa eu spuihappy...Fa in asa fel incat sa`si deie singur seama. Faptele nu vorbele conteaza! Fii tu insasi! Aratai cum esti, nu te ascunde cu nimic!
Iti urez succes! te-am pupat:*

| Larisa07 a răspuns:

Mai baga-te si tu cu el in seama, poate este mai timid si nu indrazneste. Incearca sa te aproprii de el si poate reusesti sa iti atingi scopul.