| Cooconut a întrebat:

Ce parere aveti daca fata este mai inalta ca baiatul? Credeti ca au importanta cativa centimetri in plus? Parerea mea este ca ar trebui sa existe o diferenta de maxim 10 cm.

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Mie nu imi plac baietii mici de inaltime. Trebuie sa fie mai mari decat mine cu cel putin 10 cm(eu am 1.70). Mi s-ar parea ridicol sa merg pe strada de mana cu un baiat mai mic decat mine, chiar daca eu port tocuri.
Dar asta sunt eu. Poate ca altor fete le plac si cei mai micuti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum ceva timp ieseam cu un tip care era putin mai mic ca mine de inaltime. Eram incantata de el la maxim, putin imi pasa de inaltime. Ba chiar mai mult, mai tare ma atragea lucrul asta(probabil pentru ca am o slabiciune fata de orice e nou)laughing. De cele mai multe ori purtam tocuri si diferenta era evident mai mare.

| TashaUhm a răspuns:

Atata timp cat va iubiti. nu cred ca ar trebui sa conteze. si inaltimea`!laughing
Daca esti mai inalta decat el. cu mult. sa te astepti ca lumea sa reactioneze ceva de genu ''Cine e asta? frac'tu?''laughing crede'ma. am patit-o

Bafta`!

| Rooobi a răspuns:

Nu prea stiu exact am 1.80 si nu mi s-a intamplat sa gasesc vreo fata mai mare ca mine. Dar sincer m-as simti eu ciudat ca baiat daca as iesi cu o fata mai inalta. Stiu ca am o colega cam la fel ca mine la inaltime si s-a dat la mine si la restul colegilor inalti doar pentru ca "eram pe masura ei". Oricum faci ce vrei e viata ta important e sa-l iubesti, nu conteaza prea mult inaltimea.

| Neamtu_Lavinia_1997 a răspuns:

Daca va iubiti nu conteaza

| Yumme a răspuns:

Părerea mea este că nu are o mare importanță. După părere mea într-o relație nu conteaza înalțimea, greutatea sau alte chestii. Când 2 persoane se iubesc asta contează cel mai puțin. Ele se acceptă indiferent de defecte, ci în rare cazuri pentru un băiat acestea ar fi chestiile care îi plac la ea.
Oricum dacă pe tine de deranjază înalțimea asta e treaba ta happy Pe mine una nu mă afectează așa de mult.
Sper că te-am ajutat happy

| ritsia a răspuns:

Pai eu am 198cm si ma intilnesc doar cu fete de 162-170, de obicei celor inalti le place sa protejeze fiinte mici si neajutorate. Deci eu n-as pretinde la o fata inalta, fata trebuie sa fie neajutorata si sa caute protectie, cele inalte nu-s cam asa, cel putin asta-i parerea mea. Si inca daca mai vrea sa se incalte pe inalt. zic 20 cm diferenta e normal. tongue