| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce parere aveti de barbatii care se insoara cu femei mai in varsta? De exemplu, un tip la 32 de ani care vrea sa aiba o relatie cu una de 37 (divortata, care are si copii).

P.S.: Nu e vorba de mine in nici unul din cazuri. Sunt fata.

21 răspunsuri:
| Paul754880338 a răspuns:

Dragostea nu are varsta si nu tine cont de varsta, este ceva mai abstract dar si mai profund decat niste numere ( unele mai mici decat altele, chiar daca ele numesc varsta)

| mihai69 a răspuns:

Dacă e înțelegere, dragoste, sex și armonie - care e problema?!?

| darrio2007 a răspuns:

Am o parere buna. Daca el la 32 isi asuma niste responsabilitati fata de ea, care are si copii, nu vad care poate fi problema. Alta e la un barbat de 21 de ani, sa zicem, care se cupleaza cu o bunica de 70 de ani. Exemple exista.
Dar, ori tine de probleme psihice ale ambilor, ori alte interese. In nici un caz dragoste.

| sofisis a răspuns:

De la 32 la 37 e fas. Care e problema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta de 5 ani nu e mare, mai degraba e complicat ca tipa are copii.Deci el e foarte curajos.Eu unul m-as combina cu o doamna care are un copil, dar asta pentru ca si eu am unul, in schimb daca esti un barbat fara obligatii ar fi mai indicat sa iti gasesti o femeie la fel.Dar dragostea e de cele mai multe ori oarba, ca sa zic asa, deci tipul tau ori e curajos-cum spuneam-ori este orbit de iubire, cum spuneam de asemenea.Personal,ma bucur ca mai sunt si barbati de genul asta, poate isi gaseste si fosta mea un iubit, sa vada si ea ce-a pierdut, pentru ca -ai inteles - eu eram barbatul ideal, dar ea n-a stiut sa ma aprecieze.In fine, bine ca esti fata si n-o sa fii niciodata in situatia unui barbat divortat, ca e foarte greu când esti singur si n-are cine sa iti fiarba un ou, sau sa stai cu gunoiul in casa cate o saptamana, ca nu te mai bate nimeni la cap sa cobori seara sa il arunci.

| Adry05 a răspuns:

E ok si diferenta si tot, nu mi se pare nimic deplasat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vârsta nu ar fi o problema, dar copii da din p.m.d.v.
Nici o femeie integra nu este singura la 37 de cu niste copii, acum sa fim sinceri trebuie sa fie ceva ineregula la mijloc de este in asa.

| Crackman a răspuns:

Sunt de parere ca individul a avut parte de esecuri in plan sentimantal.
Sau nu vrea sa isi bata capul.
Totusi nu prea vad normala acesta chestie

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce presupui automat ca ea e devina sau nue integra daca este o femeie divortata. Sau singura. Astea sunt prejudecati

| GirlOnline81 a răspuns:

Ce parere am? Ca tipul asta despre care vorbesti isi traieste viata asa cum vrea si ca pentru el varsta nu este decat un numar. Ah, era sa uit. Si ca-l doare-n fund de parerea celorlati.
Bravo lui!

| Andreeush a răspuns:

Fiecare își trăiește viața cum vrea, nu ar trebui să judecăm pe nimeni.
Dacă există iubire care ar fi problema?

| Ensiferum a răspuns:

Cand sexul e la putere, dragostea nu conteaza. Sau: Dragostea nu are varsta, sex, culoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Am prejudecati pentru ca sunt studii ca majoritatea au probleme psihice si emotionale mai ales de pe siteurile de dating.
Ca sotul e decedat poate fi o scuza. Oricum nu consider sanatos, sa-ti intemeiezi o "familie" cu cineva care are deja copii.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe situri toti sunt cam ciudati si par a acea probleme emotionale. Am intrat demult si cam asta a fost parerea generala. Nu stiu ce sa zic, sunt femei care divorteaza din motive lor, sau nu se casatoresc, nu cred ca au probleme toate

| SG1995 a răspuns:

Eh ok, adică 4 ani nu e ceva exagerat, și dacă e pregătit să-și asume răspundere paternă bravo lui.
Mie personal îmi plac tipele mai mature.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

God...cplm e nevastă-ta scroafă? I-auzi la el, n-are cine să-i facă mâncare și să-i ducă gunoiul...

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești sigur boss? Nu de alta dar indirect insinuezi că o divorțată de 37 ar fi curvă, ceea ce mi se pare fals, pardon e fals.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ab deci să înteleg că mama e nebună că a divorțat de taică-mi-a care își dădea laba cu noi în cameră... și mai înteleg că după creierul tău sărac ea biata ar trebui să moară dracu singură, cum să îndrăznească să aibă o relație dacă a divorțat și are 3 copii, blasfemie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Intotdeauna el e de vina daca ea divorteaza laughing da unele chestii pot fi evitate daca nu se grabesc si nu se prefac ca nu conteaza trecutul persoanei. Sau nu existã interes in privinta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Doamne feteste sa zic asa ceva, dar mamele singure cu cu sau farã tati, toxici pot avea efecte in orientarea individului cu sexul opus. daca lipseste un barbat "model"

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică insinuezi că aș fi gay? rolling on the floor